Konwektory - grzejnik konwektorowy - grzejniki konwekcyjne

Jako wyłączny dystrybutor ogrzewania konwekcyjnego włoskiej fabryki przedstawiamy serie produktową RADIALIGHT. Urządzenia grzewcze konwekcyjne które znajdują się w tej serii charakteryzują się niskim lub bardzo niskim zużyciem energii w stosunku do grzejników o podobnej mocy. Konwektory wykorzystują do tego naturalną konwekcje bez żadnych wentylatorów które mogą powodować jakikolwiek hałas lub szum.

OSZCZĘDNA I EFEKTYWNA TECHNOLOGIA PLUS NAJWYŻSZEJ KLASY DESIGN TO CECHY KONWEKTORÓW Z SERII RADIALIGHT

Grzejniki z serii Radialight możemy podzielić z uwagi na dwa sposoby ogrzewania:
- pierwszy wykorzystuje tylko i wyłącznie konwekcje i jest to grzejnik konwektorowy SIRIO (posiada jeden bardzo wydajny aluminiowy element grzejny)
- drugie wykorzystują konwekcje oraz emisje ciepła z frontowej części grzejnika i są to grzejniki konwektorowe DEKO oraz KLIMA (grzejniki posiadają dwa elementy grzewcze, jeden odpowiada za konwekcję, drugi za emisję ciepła z frontu urządzenia). Grzejniki te zużywają najmniej energii ze wszystkich urządzeń.

Spis treści:
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny SIRIO
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny DEKO
- Grzejniki konwektorowe – grzejniki konwekcyjne KLIMA
- Ranking grzejników konwektorowych – grzejników konwekcyjnych

Grzejniki elektryczne konwektorowe – grzejniki elektryczne konwekcyjne SIRIO

Nowa gama grzejników konwekcyjnych SIRIO od Radialight zapewnia najbardziej proste i ekonomiczne, a jednocześnie zaawansowane rozwiązanie do ogrzewania domowego, a dzięki nowoczesnemu designowi udekorujesz swój dom.

grzejnik elektryczny konwekcyjny sirio - konwektor sirioWewnętrzny aluminiowy rdzeń grzewczy zapewnia ciepło niezbędne do osiągnięcia wymaganej temperatury tak szybko, jak to możliwe, a w połączeniu ze zintegrowanym elektronicznym termostatem, konwektor SIRIO jest w stanie utrzymać pożądany poziom komfortu, z absolutną, długotrwałą precyzją.

Grzejniki konwekcyjne SIRIO - zapewniają najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązania do elektrycznego ogrzewania konwekcyjnego domu.
Wewnętrzny aluminiowy rdzeń grzewczy zapewnia wszystko to co potrzebne by osiągnąć pożądaną temperaturę tak szybko, jak to możliwe.
Każdy konwektor SIRIO jest wyposażony w elektroniczny termostat, który utrzymuje odpowiedni poziom komfortu z doskonałą i długotrwałą precyzją.
A to jeszcze nie wszystko. Ten grzejnik konwektorowy posiada bardzo ważną cechę, dzięki której, możemy zaoszczędzić energię na ogrzewanie.
Po osiągnięciu pożądanej temperatury, o ile pozwalają na to warunki otoczenia, grzejnik elektryczny konwekcyjny zaczyna wyłączać element grzewczy w myśl zasady „poco grzać coś co i tak jest ciepłe” co znacząco zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Grzejnik konwekcyjny utrzymuje w cieple element grzewczy włączając dopływ prądu tylko na chwilę i odłącza dopływ prądu do elementu grzejnego po osiągnięciu zadanej na elemencie temperatury. Gdy element grzejny ostygnie do zadanej przez producenta temperatury, konwektor znów włączy dopływ prądu ale tylko na chwilę w celu dogrzania elementu grzejnego. Grzejnik SIRIO będzie te cykle powtarzał, aż do osiągnięcia zadanej w pomieszczeniu temperatury.

Tygodniowe programowanie, wykrywanie otwartych okien i wyświetlacz LCD a wszystko to zostało zaprojektowane, aby uzyskać szybki wzrost temperatury oraz maksymalne oszczędności energii.

Konwektory SIRIO są lekkie i łatwe do zamontowania, dzięki kompletnemu zestawowi montażowemu, które jest dostarczane z każdym produktem. W niecałe 15 minut możesz cieszyć się ciepłem oferowanym przez grzejnik konwekcyjny SIRIO, bez żadnych prac budowlanych i inwazyjnych połączeń elektrycznych.

Grzejnik konwektorowy SIRIO ogrzeje Twój dom za pomocą naturalnej konwekcji - zimne powietrze przechodzi przez dolną kratkę, następnie jest ogrzewane przez aluminiowy element grzewczy i wychodzi przez kratki na górze. Ogrzewając doskonale mieszkanie oraz dom, w pełni bezpiecznie i bez żadnego hałasu, ponieważ nie posiada żadnego wentylatora, ani żadnych innych części mechanicznych czy ruchomych.

Elektroniczny termostat zapewnia inteligentne zarządzanie ciepłem, automatycznie zmniejszając zużycie energii, gdy temperatura osiągnie wymagany poziom.

Termostat elektroniczny konwektora sirio

Intuicyjny interfejs użytkownika w nowym SIRIO.

1 Wyświetlacz LCD - 2 Tryby pracy - 3 Ustawienia - 4 Góra/Dół - 5 Tryb czuwania

SIRIO jest wyposażony w programowalny termostat elektroniczny umożliwiający kontrolę temperatury w pomieszczeniu z dokładnością 0,2°C.

Wybierz spośród 5 trybów pracy:
Komfort, Komfort -1°C, Komfort -2°C, Eko - 3,5°C i ochrona przed zamarzaniem.

Tygodniowe programowanie + funkcja wykrywania otwartego okna pozwala dostosować czas pracy SIRIO do twojego stylu życia, jak również oszczędzać energię.

Nóżki do grzejnika sirio

Użytkowanie grzejnika konwekcyjnego jako przenośny konwektor

Do grzejników konwektorowych SIRIO możemy dokupić kółka które ułatwią nam przemieszczenie grzejników konwekcyjnych SIRIO po pomieszczeniu lub gdy potrzebujemy przemieszczać grzejnik by czasowo zwiększać temperaturę w różnych pomieszczeniach.

Kółka są uniwersalne i pasują do wszystkich 4 wersji konwektorów SIRIO.

Są bardzo proste w montażu i nie wymagają żadnych dodatkowych narzędzi, wszystko co jest niezbędne do montażu jest dostarczone wraz z kółkami.

Nóżki na kółkach są bardzo stabilne oraz posiadają blokadę przesuwania.

Najważniejsze cechy
• System ustawienia temperatury - elektroniczny termostat
Grzejnik konwekcyjny, grzejnik konwektorowy sirio• Elektryczny konwektor cienki i stylowy design - tylko 10,2 cm grubości, który zapewni szybki i równomierne ogrzewanie przestrzeni.
• Podświetlany wyświetlacz LCD
• Maksymalna cisza - nie użyto żadnych mechanicznych elementów (wentylator czy silnik)
• Technologia energooszczędna z optymalizacją zużycia energii
• Tygodniowe programowanie, detekcja otwartego okna i blokada ekranu
• Łatwy i szybki montaż dzięki zestawowi montażowemu oraz zerowym kosztom konserwacji
• Kółka są do zakupu osobno aby można było używać grzejnik jako przenośny
• Zabezpieczenie IP24 przeciw zachlapaniu wodą, idealny do montażu w mokrych pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka
• Zgodny z unijna dyrektywą 20 ERP ECO DESIGN

Grzejniki konwekcyjne SIRIO dostępne są w 4 wersjach:

Model SIRIO 5 SIRIO 10 SIRIO 15 SIRIO 20
Moc [W] 500 1000 1500 2000
Napięcie [V] 230 230 230 230
Wymiary [cm] 45 x 42 x 10,2 65 x 42 x 10,2 85 x 42 x 10,2 105 x 42 x 10,2
Grubość od ściany [cm] 11 11 11 11
Termostat elektroniczny Tak Tak Tak Tak
Waga [kg] 3,9 5,65 7,15 8,6
Przenośny Opcja - Kółka do zakupu osobno
Kolor Biały

Grzejniki konwekcyjne SIRIO

Grzejnik elektryczny konwektorowy – grzejnik elektryczny konwekcyjny DEKO

Konwektor, grejnik konwekcyjny  DEKOZapewnia najbardziej efektywne ogrzewanie konwekcyjne, a wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanej obudowy oraz aż dwóm elementom grzewczym wykonanym z aluminium. Wyloty ciepłego powietrza znajdują się po obu stronach grzejnika konwektorowego DEKO. Konektor Deko posiada dodatkowy element grzewczy który zamontowany jest na froncie urządzenia, dzięki czemu otrzymujemy równomiernie rozgrzany front urządzenia. Konwektor DEKO wyposażony jest również w termostat elektroniczny, który utrzymuje bardzo precyzyjnie temperaturę w pomieszczeniu. Jego bardzo cienka pionowa konstrukcja sprawi że grzejnik konwekcyjny DEKO będzie nie tylko bardzo dobrze ogrzewał twoje pomieszczenie ale również bardzo ładnie wyglądał na ścianie.

Konwektor DEKO występuje tylko w jednej wersji o mocy 1000W oraz w kolorze białym. Przeznaczony jest do montażu ściennego, podczas montażu trzeba pamiętać aby wyloty ciepłego powietrza oraz przednia część grzejniki nie były zasłonięte.

JAK DZIAŁA KONWEKTOR DEKO

Elektryczne grzejniki konwekcyjne DEKO wyposażone są w elektroniczny termostat, który zarządza całą pracą grzejnika. Termostat nie tylko pilnuje zadanej temperatury ale również pilnuje który element grzewczy ma działać a który nie, dzięki takiej funkcjonalności grzejnik konwekcyjny jest energooszczędny. Dodatkowo grzejnik konwektorowy DEKO wyposażony w trzeci element grzewczy który emituje ciepło z całej przedniej części obudowy.

Termostat konwektora DEKO
Termostat ustawiamy za pomocą lewego suwaka za pomocą prawego wybierany jest jeden z dostępnych trybów pracy – wyłączony, temperatura dzienna (ta ustawiona na lewym suwaku), temperatura nocna (temperatura ustawiona na lewym suwaku zaniżona o 3,5oC), temperatura przeciwzamrożeniowa (temperatura około 7 – 10oC), praca w trybie programator Zefiro. Posiada on możliwość programowania na cały tydzień za pomocą opcjonalnego programatora ZEFIRO.

Więcej informacji o budowie, sposobie pracy grzejnika oraz informację dlaczego ten grzejnik zużywa mniej prądu znajdą państwo w artykule o energooszczędnych grzejnikach elektrycznych

Grzejniki elektryczne konwektorowe – grzejniki elektryczne konwekcyjne KLIMA

Grzejnik konwekcyjny KLIMAZapewnia najbardziej energooszczędne ogrzewanie konwekcyjne a wszystko za sprawą zastosowania dwóch różnych elementów, elementowi grzewczemu wykonanemu z aluminium, elektronicznemu termostatowi z możliwością programowania. Konwektor KLIMA wyposażony jest w termostat z wyświetlaczem LCD który utrzymuje bardzo precyzyjnie temperaturę w pomieszczeniu, dodatkowy wyposażony w szereg funkcji zmniejszających zużycie energii elektrycznej. Jego bardzo cienka pozioma konstrukcja sprawia że grzejnik konwekcyjny KLIMA będzie nie tylko bardzo wydajnie ogrzewał twoje pomieszczenie ale również bardzo ładnie wyglądał na ścianie.

Konwektor KLIMA występuje w czterech modelach o mocach 750W, 1000W, 1500W oraz 2000W dostępna jest również wersja z relingiem idealnie dopasowana do ogrzewania łazienek. Przeznaczone są one do montażu ściennego, podczas montażu trzeba pamiętać aby wylot ciepłego powietrza oraz przednia część grzejnik nie były zasłonięte.

JAK DZIAŁA GRZEJNIK KONWEKCYJNY KLIMA

Elektryczne grzejniki konwekcyjne KLIMA wyposażone są w elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, który zarządza całą pracą grzejnika. Termostat nie tylko pilnuje zadanej temperatury ale również pilnuje, który element grzewczy ma działać a który nie, dzięki takiej funkcjonalności grzejnik konwekcyjny jest energooszczędny. Grzejnik konwektorowy KLIMA wyposażony jest w dwa różne elementy grzewcze. Pierwszy element grzewczy który emituje ciepło z całej przedniej części obudowy oraz drugi bardzo wydajny element aluminiowy odpowiadający za ogrzewanie konwekcyjne.

Termostat od KLIMA
Termostat jest wyposażony w wyświetlacz dzięki czemu możemy bardzo dokładnie ustawić pożądaną temperaturę dzienną oraz nocną. Grzejnik konwekcyjny KLIMA posiada również temperaturę przeciwzamrożeniową (około 7-10oC) oraz dwa czujniki: pierwszy to czujnik obecności drugi to czujnik otwartego okna . Jest też w pełni programowalny na cały tydzień, gdzie do wyboru mamy wszystkie trzy temperatury.

Więcej informacji o budowie, sposobie pracy grzejnika oraz informację dlaczego ten grzejnik zużywa mniej prądu znajdą państwo w artykule o energooszczędnych grzejnikach elektrycznych

Ranking konwektorów

Ranking konwektorów został oparty na naszych badaniach wewnętrznych oraz na opiniach klientów, którzy uczestniczyli w testach naszych urządzeń.

Do rankingu brane były następujące cechy produktów:
- ilość zużywanej energii – w podobnym czasie oraz przy podobnej temperaturze
- montaż – sposób oraz szybkość montażu
- funkcje dodatkowe
- możliwość programowania tygodniowego

1. Miejsce pierwsze zajęły grzejniki konwektorowe KLIMA. Posiadają najbardziej rozbudowany termostat dzięki któremu możemy zmniejszyć zużycie energii. Dodatkowo wyposażony jest w miernik zużycia energii dobowej oraz tygodniowej. Bardzo prosty montaż dzięki stelażowi oraz prosta obsługa. Dwa elementy grzewcze zarządzane przez inteligentny termostat.

Najniższe zużycie energii z wszystkich urządzeń dostępnych na naszej stronie. Zawdzięczają to innowacyjnym rozwiązaniom elementów grzewczych oraz specjalnie opracowanemu dla tego urządzenia termostatowi.

2. Miejsce drugie zajął grzejnik konwekcyjny DEKO. Bardzo wydajne elementy grzewcze sterowane automatycznie oraz autonomicznie za pomocą wbudowanego termostatu. Prosty montaż za pomocą stelaża oraz bardzo prosta obsługa. Możliwość programowania za pomocą programatora ZEFIRO.

Zużycie energii podobne jak w grzejniku KLIMA. Druga lokata z uwagi na termostat bez wyświetlacza.

3. Miejsce trzecie zajęły grzejniki konwekcyjne SIRIO. Bardzo wydajny element grzewczy oraz prosty montaż i obsługa. Wbudowany programowalny termostat elektroniczny oraz wyposażony w funkcje zmniejszające zużycie energii.

Zużycie energii wyższe niż grzejniki KLIMA i DEKO ale niższe od urządzeń z pozycji 4 i 5.

4. Miejsce trzecie zajęły grzejniki konwekcyjne STYLO. Bardzo wydajny element grzewczy oraz prosty montaż i obsługa. Wbudowany prosty termostat dodatkowo możliwość dokupienia modułu programowalnego oraz programatora ZEFIRO, zmniejsza to zużycie energii.

Zużycie energii dużo wyższe niż grzejniki KLIMA i DEKO oraz większe in SIRIO ale niższe od urządzeń z pozycji 5.

5. Grzejniki konwekcyjne z marketu. Wyposażone w termostat elektroniczny z wyświetlaczem oraz bez. Posiadają mało wydajne elementy grzewcze oraz nie posiadają funkcji dogrzewania elementu grzejnego.

Zużycie energii jest o około 15-40% większe niż grzejnika STYLO oraz około 25-50% większe niż SIRIO

Wróć do wybranej części artykułu:

- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny SIRIO
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny DEKO
- Grzejniki konwektorowe – grzejniki konwekcyjne KLIMA

Autor
Novli sp. z o.o.
Warszawa (woj. Mazowieckie)

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.