Kategorie

Konwektory - grzejnik konwektorowy - grzejniki konwekcyjne

Jako wyłączny dystrybutor ogrzewania konwekcyjnego włoskiej fabryki przedstawiamy serie produktową RADIALIGHT. Urządzenia grzewcze konwekcyjne które znajdują się w tej serii charakteryzują się niskim lub bardzo niskim zużyciem energii w stosunku do grzejników o podobnej mocy. Konwektory wykorzystują do tego naturalną konwekcje bez żadnych wentylatorów które mogą powodować jakikolwiek hałas lub szum.

OSZCZĘDNA I EFEKTYWNA TECHNOLOGIA PLUS NAJWYŻSZEJ KLASY DESIGN TO CECHY KONWEKTORÓW Z SERII RADIALIGHT

Konwektor - grzejnik konwekcyjny – grzejniki konwektorowe

Grzejniki z serii Radialight możemy podzielić z uwagi na dwa sposoby ogrzewania:
- pierwszy wykorzystuje tylko i wyłącznie konwekcje i jest to grzejnik konwektorowy STYLO (posiada jeden bardzo wydajny aluminiowy element grzejny)
- drugie wykorzystują konwekcje oraz emisje ciepła z frontowej części grzejnika i są to grzejniki konwektorowe DEKO oraz KLIMA (grzejniki posiadają dwa elementy grzewcze, jeden odpowiada za konwekcję, drugi za emisję ciepła z frontu urządzenia). Grzejniki te zużywają najmniej energii ze wszystkich urządzeń.

Spis treści:
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny STYLO
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny DEKO
- Grzejniki konwektorowe – grzejniki konwekcyjne KLIMA
- Ranking grzejników konwektorowych – grzejników konwekcyjnych

Grzejniki elektryczne konwektorowe – grzejniki elektryczne konwekcyjne STYLO

Zapewniają najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązania do elektrycznego ogrzewania konwekcyjnego domu.kontrolowanie grzejnika konwekcyjnego stylo
Wewnętrzny aluminiowy rdzeń grzewczy zapewnia wszystko to co potrzebne by osiągnąć pożądaną temperaturę tak szybko, jak to możliwe.
Każdy konwektor STYLO jest wyposażony w elektroniczny termostat, który utrzymuje odpowiedni poziom komfortu z doskonałą i długotrwałą precyzją.
A to jeszcze nie wszystko. Ten grzejnik konwektorowy posiada bardzo ważną cechę, dzięki której, możemy zaoszczędzić energię na ogrzewanie.
Po osiągnięciu pożądanej temperatury, o ile pozwalają na to warunki otoczenia, grzejnik elektryczny konwekcyjny zaczyna wyłączać element grzewczy w myśl zasady „poco grzać coś co i tak jest ciepłe” co znacząco zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Grzejnik utrzymuje w cieple element grzewczy włączając dopływ prądu tylko na chwilę i odłącza dopływ prądu do elementu grzejnego po osiągnięciu zadanej na elemencie temperatury. Gdy element grzejny ostygnie do zadanej przez producenta temperatury, konwektor znów włączy dopływ prądu ale tylko na chwilę w celu dogrzania elementu grzejnego. Grzejnik będzie te cykle powtarzał, aż do osiągnięcia zadanej w pomieszczeniu temperatury.
Konwektor Stylo jest lekki i łatwy w instalacji. Dzięki dołączonemu do każdego produktu kompletnemu zestawowi do montażu, w około 15 minut możemy cieszyć się ciepłem dostarczonym przez konwektory STYLO bez kucia ścian czy plątanin kabli.

KONWEKTORY STYLO INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
STYLO występuje w 4 wymiarach i mocach, specjalnie dobranych do energetycznych potrzeb każdego pomieszczenia.
Grzejniki konwektorowe, konwekcyjne STYLO
Linia konwektorów obejmuje cztery modele: 500 W, 1000 W, 1500 W, 2000 W.
Wszystkie są wyposażone w zintegrowany elektroniczny termostat sterowany manualnie do regulacji temperatury w danym pomieszczeniu.
Co więcej z Programatorem STYLO (opcja), możliwe jest zaprogramowanie działania każdego konwektora Stylo na każdy dzień tygodnia, uzyskując maksymalną oszczędność energii. Aby programowanie było możliwe wymagany jest dodatkowy programator ZEFIRO.

Termostat programowalny i programator do STYLOJAK DZIAŁA STYLO
Każdy grzejnik elektryczny konwekcyjny STYLO jest wyposażona w układ sterowania elektronicznego, aby można było ustawić poziom komfortu temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna.
Można również zaprogramować każdy Stylo na cały tydzień, przy użyciu opcjonalnego Programatora Stylo i pilota Zefiro.
Do każdego konwektora STYLO wymagany jest moduł programowalny ale tylko jeden pilot ZEFIRO który pozwala zaprogramować wszystkie grzejniki konwekcyjne zainstalowane w domu/mieszkaniu.
Istotne jest, aby zaprogramować swój system ogrzewania by dodatkowo zacząć oszczędzać energię. Zobaczysz jak Twój rachunek za prąd zaczyna maleć.

Termostat grzejnika konwekcyjnego STYLO:

Termostat oraz programator od STYLO

A – dodatkowy moduł programowalny
Sygnalizacyjna dioda LED
Suwak ustalający tryb pracy:

pomocniczetryb użytkownika

tryb programatora

1 – Dioda sygnalizacyjna pracę
2 – Ustawianie temperatury
3 – Włącznik główny

B - Programator ZEFIRO

Grzejnik elektryczny konwektorowy – grzejnik elektryczny konwekcyjny DEKO

Konwektor, grejnik konwekcyjny DEKOZapewnia najbardziej efektywne ogrzewanie konwekcyjne, a wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanej obudowy oraz aż dwóm elementom grzewczym wykonanym z aluminium. Wyloty ciepłego powietrza znajdują się po obu stronach grzejnika konwektorowego DEKO. Konektor Deko posiada dodatkowy element grzewczy który zamontowany jest na froncie urządzenia, dzięki czemu otrzymujemy równomiernie rozgrzany front urządzenia. Konwektor DEKO wyposażony jest również w termostat elektroniczny, który utrzymuje bardzo precyzyjnie temperaturę w pomieszczeniu. Jego bardzo cienka pionowa konstrukcja sprawi że grzejnik konwekcyjny DEKO będzie nie tylko bardzo dobrze ogrzewał twoje pomieszczenie ale również bardzo ładnie wyglądał na ścianie.

Konwektor DEKO występuje tylko w jednej wersji o mocy 1000W oraz w kolorze białym. Przeznaczony jest do montażu ściennego, podczas montażu trzeba pamiętać aby wyloty ciepłego powietrza oraz przednia część grzejniki nie były zasłonięte.

JAK DZIAŁA KONWEKTOR DEKO

Elektryczne grzejniki konwekcyjne DEKO wyposażone są w elektroniczny termostat, który zarządza całą pracą grzejnika. Termostat nie tylko pilnuje zadanej temperatury ale również pilnuje który element grzewczy ma działać a który nie, dzięki takiej funkcjonalności grzejnik konwekcyjny jest energooszczędny. Dodatkowo grzejnik konwektorowy DEKO wyposażony w trzeci element grzewczy który emituje ciepło z całej przedniej części obudowy.

Termostat konwektora DEKO
Termostat ustawiamy za pomocą lewego suwaka za pomocą prawego wybierany jest jeden z dostępnych trybów pracy – wyłączony, temperatura dzienna (ta ustawiona na lewym suwaku), temperatura nocna (temperatura ustawiona na lewym suwaku zaniżona o 3,5oC), temperatura przeciwzamrożeniowa (temperatura około 7 – 10oC), praca w trybie programator Zefiro. Posiada on możliwość programowania na cały tydzień za pomocą opcjonalnego programatora ZEFIRO.

Więcej informacji o budowie, sposobie pracy grzejnika oraz informację dlaczego ten grzejnik zużywa mniej prądu znajdą państwo w artykule o energooszczędnych grzejnikach elektrycznych

Grzejniki elektryczne konwektorowe – grzejniki elektryczne konwekcyjne KLIMA

Grzejnik konwekcyjny KLIMAZapewnia najbardziej energooszczędne ogrzewanie konwekcyjne a wszystko za sprawą zastosowania dwóch różnych elementów, elementowi grzewczemu wykonanemu z aluminium, elektronicznemu termostatowi z możliwością programowania. Konwektor KLIMA wyposażony jest w termostat z wyświetlaczem LCD który utrzymuje bardzo precyzyjnie temperaturę w pomieszczeniu, dodatkowy wyposażony w szereg funkcji zmniejszających zużycie energii elektrycznej. Jego bardzo cienka pozioma konstrukcja sprawia że grzejnik konwekcyjny KLIMA będzie nie tylko bardzo wydajnie ogrzewał twoje pomieszczenie ale również bardzo ładnie wyglądał na ścianie.

Konwektor KLIMA występuje w czterech modelach o mocach 750W, 1000W, 1500W oraz 2000W dostępna jest również wersja z relingiem idealnie dopasowana do ogrzewania łazienek. Przeznaczone są one do montażu ściennego, podczas montażu trzeba pamiętać aby wylot ciepłego powietrza oraz przednia część grzejnik nie były zasłonięte.

JAK DZIAŁA GRZEJNIK KONWEKCYJNY KLIMA

Elektryczne grzejniki konwekcyjne KLIMA wyposażone są w elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, który zarządza całą pracą grzejnika. Termostat nie tylko pilnuje zadanej temperatury ale również pilnuje, który element grzewczy ma działać a który nie, dzięki takiej funkcjonalności grzejnik konwekcyjny jest energooszczędny. Grzejnik konwektorowy KLIMA wyposażony jest w dwa różne elementy grzewcze. Pierwszy element grzewczy który emituje ciepło z całej przedniej części obudowy oraz drugi bardzo wydajny element aluminiowy odpowiadający za ogrzewanie konwekcyjne.

Termostat od KLIMA
Termostat jest wyposażony w wyświetlacz dzięki czemu możemy bardzo dokładnie ustawić pożądaną temperaturę dzienną oraz nocną. Grzejnik konwekcyjny KLIMA posiada również temperaturę przeciwzamrożeniową (około 7-10oC) oraz dwa czujniki: pierwszy to czujnik obecności drugi to czujnik otwartego okna . Jest też w pełni programowalny na cały tydzień, gdzie do wyboru mamy wszystkie trzy temperatury.

Więcej informacji o budowie, sposobie pracy grzejnika oraz informację dlaczego ten grzejnik zużywa mniej prądu znajdą państwo w artykule o energooszczędnych grzejnikach elektrycznych

Ranking konwektorów

Ranking konwektorów został oparty na naszych badaniach wewnętrznych oraz na opiniach klientów, którzy uczestniczyli w testach naszych urządzeń.

Do rankingu brane były następujące cechy produktów:
- ilość zużywanej energii – w podobnym czasie oraz przy podobnej temperaturze
- montaż – sposób oraz szybkość montażu
- funkcje dodatkowe
- możliwość programowania tygodniowego

1. Miejsce pierwsze zajęły grzejniki konwektorowe KLIMA. Posiadają najbardziej rozbudowany termostat dzięki któremu możemy zmniejszyć zużycie energii. Dodatkowo wyposażony jest w miernik zużycia energii dobowej oraz tygodniowej. Bardzo prosty montaż dzięki stelażowi oraz prosta obsługa. Dwa elementy grzewcze zarządzane przez inteligentny termostat.

Najniższe zużycie energii z wszystkich urządzeń dostępnych na naszej stronie. Zawdzięczają to innowacyjnym rozwiązaniom elementów grzewczych oraz specjalnie opracowanemu dla tego urządzenia termostatowi.

2. Miejsce drugie zajął grzejnik konwekcyjny DEKO. Bardzo wydajne elementy grzewcze sterowane automatycznie oraz autonomicznie za pomocą wbudowanego termostatu. Prosty montaż za pomocą stelaża oraz bardzo prosta obsługa. Możliwość programowania za pomocą programatora ZEFIRO.

Zużycie energii podobne jak w grzejniku KLIMA. Druga lokata z uwagi na termostat bez wyświetlacza.

3. Miejsce trzecie zajęły grzejniki konwekcyjne STYLO. Bardzo wydajny element grzewczy oraz prosty montaż i obsługa. Wbudowany prosty termostat dodatkowo możliwość dokupienia modułu programowalnego oraz programatora ZEFIRO, zmniejsza to zużycie energii.

Zużycie energii dużo wyższe niż grzejniki KLIMA i DEKO ale niższe od urządzeń z pozycji 4.

4. Grzejniki konwekcyjne z marketu. Wyposażone w termostat elektroniczny z wyświetlaczem oraz bez. Posiadają mało wydajne elementy grzewcze oraz nie posiadają funkcji dogrzewania elementu grzejnego.

Zużycie energii jest o około 20 -40% większe niż grzejnika STYLO

Wróć do wybranej części artykułu:

Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny STYLO
- Grzejnik konwektorowy – grzejnik konwekcyjny DEKO
- Grzejniki konwektorowe – grzejniki konwekcyjne KLIMA

Autor
Novli sp. z o.o.
Warszawa (woj. Mazowieckie)

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.