Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni to rewolucyjne urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną na ciepło w postaci podczerwieni. W najprostszej postaci promiennikiem może być zwykła grzałka elektryczna. Kiedy rozgrzewa się ona do kilkuset stopni, wytwarzane jest promieniowanie podczerwone, będące nośnikiem ciepła. Innymi po...

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni to rewolucyjne urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną na ciepło w postaci podczerwieni. W najprostszej postaci promiennikiem może być zwykła grzałka elektryczna. Kiedy rozgrzewa się ona do kilkuset stopni, wytwarzane jest promieniowanie podczerwone, będące nośnikiem ciepła. Innymi postaciami promienników są żarówki, a także elementy z ceramiki, metalu i panele grzewcze. Promienniki różnią się nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane, ale także rodzajem zasilania. Istnieją urządzenia zasilane gazem, energią elektryczną czy ogrzewane wodą.

ZASTOSOWANIA PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, promienniki podczerwieni znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle, hotelarstwie i gastronomii, domach i budynkach użyteczności publicznej, obiektach sakralnych, a nawet w miejscach związanych z hodowlą zwierząt czy ogrodach zoologicznych.

Przemysł korzysta przede wszystkim z możliwości skierowania ciepła w określonym kierunku – dzięki temu, w dużych halach produkcyjnych ogrzewane są tylko miejsca, w których znajdują się ludzie. Daje to ogromne oszczędności wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Promienniki sprawdzają się także w suszarniach i lakierniach, gdzie niezbędne jest przyspieszenie wysychania.

W branży restauracyjnej i hotelowej również chętnie korzysta się z promienników. To właśnie za ich pomocą ogrzewane są ogródki restauracyjne, tarasy kawiarni czy patio. Dzięki temu znacznie wydłuża się okres świadczenia usług w tych miejscach, a klienci mogą cieszyć się komfortowymi warunkami podczas pobytu. Podobnie wykorzystywane są promienniki w domach prywatnych. Wielu osobom pozwoliły one spełnić marzenie o zimowym ogrodzie, cieple wokół domowego basenu, czy nawet w altanie.

Ze względu na możliwość dogrzania wysokich pomieszczeń, promienniki podczerwieni idealnie sprawdzają się w kościołach i kaplicach oraz budynkach zabytkowych, takich jak pałace. To jednak nie wszystkie miejsca, w których można je wykorzystać. Widuje się je także na halach i w pawilonach targowych, w górskich schroniskach, fermach czy obiektach sportowych.

ZALETY PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI

Tym, co skłania ludzi do korzystania z promienników podczerwieni, jest przede wszystkim ich:

- energooszczędność – straty ciepła ograniczone są przez możliwość skierowania promieniowania w określone miejsce;
- duża efektywność energetyczna – 99% dostarczonej do promiennika energii zamieniana jest na ciepło;
- precyzja – możliwość dotarcia dokładnie w wybrane miejsce, przez co tworzone są tzw. strefy ciepła;
- szybkość działania – ciepło emitowane jest natychmiast po włączeniu;
- tania i szybka instalacja – wystarczy instalacja elektryczna;
- prosta obsługa – łatwe sterowanie promiennikiem lub grupą promienników za pomocą termostatu na pilot;
- duży wybór rozmiarów, kształtów i mocy promienników, dzięki czemu łatwo można dobrać je do wnętrza, jak i przestrzeni na zewnątrz;
- długi czas eksploatacji i niezawodność;
- brak hałasu, kurzu i zapachu wydzielającego się podczas pracy urządzenia.

Czytaj więcej

Promienniki podczerwieni Jest 36 produktów.

Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów