Maty grzewcze na podczerwień - Maty grzejne na podczerwień W naszej ofercie znajduje się kilka rodzai mat grzewczych od dwóch producentów Thermal Technology oraz Hemstedt.  Oba systemy mat grzewczych charakteryzują się bardzo dużą wydajnością oraz niskim zużyciem energii. Maty grzewcze na podczerwień - Thermal technology System grzewczy od THERMAL TECHNOLOGY - Włoskiej firmy która wywodzi ze sportów motorowych takich jak F1, MOTO GP oraz rajdów samochodowych....
Czytaj więcej

Maty grzewcze - Maty grzejne na podczerwień

Jest 58 produktów.

Pokazano 1-40 z 58 pozycji

Kategoria: Maty grzewcze - Maty grzejne na podczerwień

Maty grzewcze na podczerwień - Maty grzejne na podczerwień

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzai mat grzewczych od dwóch producentów Thermal Technology oraz Hemstedt.  Oba systemy mat grzewczych charakteryzują się bardzo dużą wydajnością oraz niskim zużyciem energii.

Maty grzewcze na podczerwień - Thermal technology

System grzewczy od THERMAL TECHNOLOGY - Włoskiej firmy która wywodzi ze sportów motorowych takich jak F1, MOTO GP oraz rajdów samochodowych. Produkowali i nadal wykonują ogrzewacze do opon używanych w tych sportach . Od 2001 roku Firma produkuje elektryczne systemy grzewcze.
Kable grzewcze są wykonane z włókna węglowego oraz posiadają izolację termiczną przyszytą do kabla grzewczego. Maty grzewcze są podzielone na dwa zastosowania, pierwsze do ogrzewania podłogowego o mocy 100W/m2, drugie do ogrzewania ściennego 400W/m2. Wszystkie maty grzewcze występują w gotowych elementach lub na zamówienie pod konkretny wymiar oraz moc (od 60 do 180W).

Maty grzewcze od Hemstedt

Systemy grzewcze od Hemstedt - niemieckiej firmy która produkuje kable grzewcze od 1974 roku.

Posiadamy kilka rodzaje mat grzewczych:
- Maty grzewcze na siatce 150W/m2
- Dwuobwodowa mata grzewcza Green Electric Mat na siatce 70 + 70 = 140W/m2
- Dwuobwodowa mata grzewcza Green Accu Mat na siatce 40 + 40 = 80W/m2
- Dwuobwodowa mata grzewcza Turbo Mat na siatce 110 + 110 = 220W/m2

W matach grzewczych, kable grzewcze są ułożone na siatce która jest samoprzylepna, co ułatwia montaż. Dzięki technologi zastosowanej w matach nie ma wyczuwalnego przejścia pomiędzy kablem grzewczym a zasilającym oraz zredukowana został grubość maty grzewczej w miejscu połączenia. Dodatkowym atutem jest to że kabel grzewczy jest w pełni wodoodporny co umożliwia nam jego zastosowanie nawet w wylewce bez obaw o jakiekolwiek problemy podczas użytkowania. Mata grzewcza jest do zastosowania jako ogrzewanie podłogowe o różnych mocach od 80 do 220W/m2.

Obaj producenci mat grzewczych do ogrzewania podłogowego proponują kilka sposobów montażu. Przy płytkach ceramicznych czy kamieniu możemy maty grzewcze umieścić bezpośrednio w kleju lub w wylewce. Przy panelach czy parkiecie maty grzewcze umieszczamy w cienkiej wylewce samopoziomującej. Maty grzewcze możemy również używać pod wykładziny czy dywan wystarczy je umieścić w wylewce.

Odczucie ciepła względem zastosowania różnych wykończeń podłogi będzie inne. Prosimy skonsultować z producentem podłogi czy nadaje się do ogrzewania podłogowego.