Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień, panele na podczerwień, grzejniki na podczerwień

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to wymiana ciepła poprzez fale podczerwone - również zwane falami radiacyjnymi lub cieplnymi - fale te nie są wchłaniane przez powietrze w wstępnej fazie ale przekształcane w ciepło po dotarciu do obiektu (w...

Ogrzewanie na podczerwień, panele na podczerwień, grzejniki na podczerwień

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to wymiana ciepła poprzez fale podczerwone - również zwane falami radiacyjnymi lub cieplnymi - fale te nie są wchłaniane przez powietrze w wstępnej fazie ale przekształcane w ciepło po dotarciu do obiektu (wyposażenia wnętrz oraz osób) znajdujących się w pomieszczeniu. W wyniku czego ciepło uwolnione przez kontakt z obiektem ogrzewa powietrze dopiero w tej fazie grzania, dzięki czemu ciepło odczuwamy znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

Jakiej mocy użyć urządzenie do danego pomieszczenia?

Trzeba pamiętać, że dla wszystkich nowych projektów budynków zapotrzebowanie na moc grzewczą jest obliczana przez projektanta i te wartości są przyjmowane do wyliczenia podczas wyboru grzejników na podczerwień z naszej oferty aby spełnił odpowiednie wymagania danego pomieszczenia.

Sprawa ma jednak się inaczej dla starszych budynków ponieważ każde pomieszczenie jest inne i aby dobrać odpowiednie moce urządzeń do pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę rodzaj ocieplenia (ponieważ niektóre urządzenia sprawdzają się lepiej w określonych warunkach), wielkość pomieszczeń, ilość ścian zewnętrznych, ilość i wielkość okien oraz wielu innych czynników które wpływają na zapotrzebowanie na ciepło danego pomieszczenia. Aby dokładnie dobrać urządzenia musielibyśmy robić kosztowny audyt energetyczny który jednoznacznie ustaliłby zapotrzebowanie na ciepło. Nasze doświadczenie w montażach daje nam pewność że dobrane przez nas urządzenia spełnią państwa oczekiwania.

Każdy budynek będzie miał inne zapotrzebowanie na energię, np. stara nie ocieplona kamienica będzie potrzebowała więcej mocy grzewczej niż średnio ocieplony domek. Z tego właśnie powodu nie możemy jednoznacznie określić jakie urządzenie będzie odpowiednie do danego metrażu pomieszczenia. JEŻELI KTOŚ TWIERDZI ŻE JEST WSTANIE OGRZAĆ WSZYSTKIE POMIESZCZENIA BEZ WZGLĘDU NA OCIEPLENIE - MOCĄ 50 WAT NA METR KWADRATOWY TO JEST W DUŻYM BŁĘDZIE. Taką moc możemy użyć w budynkach bardzo dobrze ocieplonych lub energooszczędnych ale nie w starej nie ocieplonej kamienicy.

Które urządzenie jest najlepsze?

Przez sezony grzewcze 2015/2016 oraz 2016/2017 prowadziliśmy testy w naszej firmie dzięki czemu porównaliśmy wszystkie grzejniki i panele na podczerwień z naszej oferty i nie tylko (dzięki naszej wysokiej pozycji w branży zgłaszało się do nas wiele firm z których wybraliśmy tylko te urządzenia które są wydajne i efektywne). Również dzięki współpracy naszej firmy z klientami którzy w sezonie grzewczym 2016/2017 wzięli udział razem z nami w testach, otrzymaliśmy od nich bardzo dużo informacji, które potwierdziły tym samym naszą klasyfikacje najefektywniejszego ogrzewania na podczerwień.

Ranking wraz z opisem:

1. Grzejniki na podczerwień KLIMA - okazały się najlepszym wyborem pod względem zużycia energii oraz efektywności w każdych warunkach (w porównaniu z urządzeniami o tej samej mocy użytych w tych samych pomieszczeniach oraz przy zbliżonych warunkach zewnętrznych oraz wewnętrznych) - potwierdzają to również nasi klienci którzy postanowili wziąć udział w naszych testach cytujemy ich wypowiedzi poniżej:
"Po zmianie ogrzewania z konwektorów na panele grzewcze uzyskaliśmy znaczne oszczędności ale po zmianie na grzejniki KLIMA jestem jeszcze bardziej zadowolony niż przedtem."
"Grzejniki KLIMA dostarczają równomierne ciepło do pomieszczenia nie ma skoków temperatury tak jak to miało miejsce w przypadku moich poprzednich paneli na podczerwień, które ogrzewało pomieszczenie i czekało aż spadnie temperatura aby znowu się uruchomić, a zużycie energii na grzejnikach KLIMA jest mniejsze"
"Montaż jest banalny nie trzeba ciągnąć kilometrów kabli wystarczy najbliższe gniazdko ponieważ termostat jest zintegrowany z urządzeniem. Serdecznie polecam."
To tylko kilka opinii od naszych klientów.

2. Grzejnik na podczerwień DEKO - starszy brat grzejnika na podczerwień KLIMA nie posiada co prawda elektronicznego termostatu - posiada wbudowany manualny termostat oraz posiada tą samą technologię grzewczą co seria grzejników na podczerwień KLIMA. Nasi klienci wybrali go ze względu na wygląd, montaż pionowy oraz porównywalną wydajność.

3. Grzejnik panelowy na podczerwień Halos 15 - dzięki swojej mocy maksymalnej 1500W oraz możliwości przełączenia na moc 750W okazał się bardziej wszechstronny urządzeniem, które możemy używać jako podstawowe ogrzewanie zamontowane na ścianie lub jako dodatkowe dzięki załączonej w zestawie nóżce. Halos 15 wyposażony jest również w prosty termostat dzięki czemu wystarczy go podłączyć do gniazdka i cieszyć się ogrzewaniem. Jego efektywność jest na podobnym poziomie co standardowe panele na podczerwień. Zgodnie z przeprowadzonymi testami wyszło że w porównaniu do paneli na podczerwień grzejnik Halos 15 osiąga lepsze wyniki w gorzej ocieplonych pomieszczeniach. A naszym klientom przypadł do gustu z powodu jego możliwości używania go jako grzejnik przenośny.

4. Panele na podczerwień - wszystkie panele grzewcze dostępne w naszym sklepie internetowym są do siebie bardzo podobne pod względem efektywności oraz wydajności z tego względu są traktowane jako równe sobie. Zostały wyselekcjonowane z wszystkich dostępnych na naszym rynku produktów i z tego powodu są one lepsze niż większość paneli grzewczych na podczerwień znajdujących się na polskim rynku.

Który rodzaj ogrzewania jest efektywniejszy? Samo ogrzewanie na podczerwień czy ogrzewanie podczerwienią wspierane przez konwekcje.

Samo ogrzewanie na podczerwień występuje w standardowych panelach na podczerwień ma tylko jedno zadanie wnikać w elementy znajdujące się w pomieszczeniu które następnie zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia. W słabo izolowanych budynkach lub nie posiadających ocieplenia (np. stare kamienice) samo ogrzewanie na podczerwień nie będzie wstanie efektywnie działać przez co nasze rachunki mogą być znacznie większe ponieważ musimy zastosować panele o większej mocy oraz użyć ich większej ilości co podraża nam inwestycję. W dobrze lub bardzo dobrze ocieplonych budynkach panele grzewcze zachowują swoją pełną sprawność grzewczą dlatego są polecane do tego rodzaju pomieszczeń. Wadą paneli na podczerwień działających samym ogrzewaniem na podczerwień jest jej duża bezwładność.

Ogrzewanie na podczerwień wspierane przez konwekcję jest dużo bardziej efektywne niż sama podczerwień. Konwekcja zapewnia nam szybką reakcję na zmiany temperatury, np. podczas zmiany temperatury z nocnej na dzienną. Podczerwień natomiast dostarcza do pomieszczenia przyjemne ciepło, które wyrównuje oraz utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu. Grzejniki na podczerwień korzystające z obu tych systemów ogrzewania są wydajniejsze. W pomieszczeniach słabo ocieplonych zachowują większą sprawność oraz charakteryzują się mniejszym zużyciem energii w porównaniu z panelami na podczerwień o porównywalnej mocy.

Czym się różnią fale podczerwieni?

Po pierwsze rozróżniamy trzy długości fal które zostaną opisane poniżej, najważniejszymi różnicami jest to że różne długości stosuje się w różnych warunkach:
Krótka fala podczerwieni - większość promienników na podczerwień w których zastosowany jest lampa świecąca na czerwono - daje bardzo jasną poświatę. Do ogrzewania podczerwienią bezpośrednio osoby, które znajdują się w jego zasięgu, nie służy do ogrzewania pomieszczeń. Zastosowanie zewnętrzne do użytku krótko trwałego ze względu na bardzo głęboką penetrację tkanek skóry. Dająca uczucie ciepła ale przy dłuższym przebywaniu w zasięgu promiennika powoduje dyskomfort.
Średnia fala podczerwieni - promienniki na podczerwień w których wykorzystane jest włókno węglowe (najlepszym przykładem jest Promiennik OASI) - dają bardzo małą poświatę. Do ogrzewania podczerwienią bezpośrednio osoby, które znajdują się w jego zasięgu, a dzięki średniej fali może również służyć do dogrzewania pomieszczenia. Zastosowanie zewnętrzne oraz domowe do dogrzewania pomieszczeń, penetracje tkanek skóry na bardzo niskim poziomie. Dające uczucie ciepła bez powodowania dyskomfortu nawet przy dłuższym przebywaniu w zasięgu promiennika.
Długa fala podczerwieni - większość paneli na podczerwień, które nie emitują żadnej poświaty. Do ogrzewania pomieszczenia jak również bezpośrednio osób które znajdują się w jego zasięgu. Zastosowanie domowe oraz zewnętrzne do ogrzewania oraz dogrzewania pomieszczeń, penetracje tylko wierzchniej warstwy skóry. Dająca tylko przyjemne uczucie ciepła.

To jaka fala podczerwieni jest używana w naszych grzejnikach oraz panelach?

Większość z prezentowanych na poniższej stronie urządzeń wykorzystuje falę długą, która służy do ogrzewania pomieszczenia jak również do bezpośredniego ogrzewania osób które znajdą się w zasięgu działającego urządzenia. Dzięki czemu mamy pewność, że nasze pomieszczenie będzie ogrzewane.

Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień podzieliliśmy na kilka segmentów dzięki którym każdy znajdzie to co potrzebuje:

Energooszczędne grzejniki na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie grzejniki na podczerwień, które naszym zdaniem oraz zdaniem klientów są najbardziej efektywne oraz ca za tym idzie są najbardziej energooszczędne ze wszystkich produktów z naszej oferty. Urządzenia umieszczone w tej kategorii znajdują zastosowanie jako ogrzewanie na podczerwień. Więcej informacji w podkategorii.

Domowe, biurowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie grzejniki na podczerwień, panele grzewcze na podczerwień, panele grzejne na podczerwień do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurach oraz wielu innych miejscach. Ogrzewanie na podczerwień za pomocą oferowanych przez nas urządzeń grzewczych to efektywny i wydajny sposób. Więcej informacji w podkategorii.

Łazienkowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie łazienkowe grzejniki na podczerwień, łazienkowe panele grzewcze na podczerwień, łazienkowe panele grzejne na podczerwień. Łazienkowe ogrzewanie na podczerwień to wydajne ogrzewanie oraz możliwość suszenia ręczników. Więcej informacji w podkategorii.

Przemysłowe, tarasowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie panele grzewcze na podczerwień, panele grzejne na podczerwień do zastosowania na tarasach, balkonach, werandach oraz w magazynach, halach produkcyjnych i wielu innych pomieszczeniach. Więcej informacji w podkategorii.

Czytaj więcej

Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień Jest 58 produktów.

Podkategorie

 • Energooszczędne grzejniki na podczerwień

  Energooszczędne grzejniki na podczerwień

  W niniejszej kategorii znajdą państwo najbardziej energooszczędne grzejniki oraz panele na podczerwień które zostały wybrane z całej naszej gamy produktowej. Wszystkie urządzenia były testowana przez dwa sezony grzewcze dzięki czemu mamy pewność że grzejniki na podczerwień przedstawione w poniższej kategorii charakteryzują się najlepszą skutecznością oraz efektywnością, a co za tym idzie są najbardziej energooszczędne. W testach brały udział urządzenia o podobnej mocy umieszczone zawsze w tym samym pomieszczeniu. Dodatkowo dzięki uprzejmości naszych klientów otrzymywaliśmy informacje oraz opinie na temat wszystkich urządzeń z naszej oferty dzięki czemu możemy zaprezentować właśnie te które okazały się najlepsze.

  Domowe energooszczędne grzejniki na podczerwień z serii RADIALIGHT

  Grzejniki na podczerwień - KlimaGrzejnik na podczerwień KLIMA

  Bezkonkurencyjny zwycięzca naszego testu. Najlepszy produkt w naszej ofercie dzięki dwóm sposobom ogrzewania oraz wbudowanemu inteligentnemu termostatowi który będzie idealnie utrzymywać zadaną temperaturę w pomieszczeniu.  Wszystkie pozostałe grzejnik na podczerwień mają bardzo dużą bezwładność przez co temperatura w pomieszczeniu nie jest stała. Temperatura utrzymywana przez grzejnik na podczerwień KLIMA jest zawsze na zbliżonym poziomie, maksymalne różnica to 0,2oC a na standardowych urządzeniach to nawet 0,5oC do 1oC (w zależności od zastosowanego termostatu) co powoduje znaczny dyskomfort.

  Seria Klima to nowoczesne elektryczne grzejniki promiennikowo-konwekcyjne w eleganckiej obudowie, z dwoma bardzo wydajnymi elementami grzejnymi. Element aluminiowy szybko ogrzewa pokój do żądanej temperatury i równocześnie niezwłocznie reaguje na jej zmiany. Grzejnik na podczerwień klima 2Z kolei promieniowanie podczerwone zapewnia ciągłe przekazywanie ciepła z powierzchni czołowej grzejnika. Urządzenia pracują ze zmienną mocą – w trybie promieniowania pobierają tylko ok. 15% swojej mocy nominalnej (np. Klima 1000 W jedynie ok. 150 W). Wbudowany elektroniczny termostat sam dobiera element grzewczy, którym grzejnik ma w danym momencie pracować. Priorytetem dla grzejnika jest praca frontem czyli panelem na podczerwień. Grzejnik zawsze najpierw próbuje ogrzać pomieszczenie mniejszą mocą. KLIMA to idealne odwzorowanie grzejników wodnych, ten energooszczędny grzejnik elektryczny potrafi tylko dogrzewać element grzewczy. Przy małych różnicach temperatur wbudowany termostat KLIMA nie załącza grzejnika dopóki element grzewczy jest ciepły, gdy element grzewczy zaczyna stygnąć, grzejnik tylko go dogrzewa. Nad wszystkim czuwa inteligentny termostat, który również ma możliwość programowania oraz odczytu temperatury wewnętrznej. Jest wyposażony w czujnik ruchu i otwartego okna oraz miernik zużycia energii.

  Grzejnik na podczerwień - Deko

  Bardzo wydajna technologia od RADIALIGHT w zaledwie 40 cm szerokości.Grzjenik na podczerweń DEKO

  Jego pionowa sylwetka o gładkich i eleganckich liniach natychmiast was zachwyci.
  Grzejnik elektryczny DEKO ma opływowy, smukły kształt w kolorze białym pasującym do każdego wnętrza.
  To tylko 43 cm szerokości i 120 cm wysokości, te idealne proporcje tworzą wysokiej klasy design idealnie komponujący się w każdym domu.
  Grzejnik hybrydowy DEKO ma tylko 8 cm grubości, jest znacznie szczuplejszy i bardziej płaski niż jakikolwiek inny grzejnik elektryczny lub wodny.
  Łatwy w instalacji, jest dyskretny i elegancki może bez przeszkód służyć jako dodatek wystroju wnętrz.

  Grzejnik elektryczny DEKO jest pionową i wcześniejszą wersją grzejników elektrycznych KLIMA, różnią się typem zastosowanych termostatów i obydwa posiadają Technologię Hybrydową - innymi słowy, dwa różne systemy ogrzewania w jednym produkcie:

  Ogrzewanie konwekcyjne - element aluminiowy, który szybko ogrzewa pokój do temperatury pożądanej i równocześnie szybko reagujący na zmiany temperatur.

  Ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym - które zapewnia ciągłe przekazywanie przyjemnego ciepła z powierzchni czołowej grzejnika, tak jak promienie słoneczne.

  Grzejnik elektryczny DEKO, pobór mocy - tryb hybrydowy: 1000 W - tryb podczerwień: 220 W (pomieszczenie do 12-15 m2)

  Grzejnik DEKO może być również stosowany w łazienkach

  CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ <KLIKNIJ>

  Domowy energooszczędny panel na podczerwień z serii AURORA

  Panel na podczerwień - Halos 15panel na podczerwień Halos 15

  Z pośród wszystkich testowanych przez nas paneli na podczerwień Halos 15 okazał się najlepszy pod wieloma względami. Jedną z tych rzeczy jest używanie Halos 15 powieszonego na ścianie lub jako przenośnego dzięki załączonej nóżce. Grzejnik na podczerwień posiada również wbudowany termostat oraz regulowaną moc 750W lub 1500W dzięki czemu możemy go zastosować nawet do większych pomieszczeń gdzie musielibyśmy zastosować dwa standardowe panele na podczerwień. Kolejną zaletą jest bardzo szybko nagrzewający się element grzewczy który osiąga swoją temperaturę pracy już po kilkunastu sekundach i natychmiast zaczyna oddawać ciepło do pomieszczenia w przeciwieństwie do standardowych paneli na podczerwień które potrzebują niekiedy nawet kilkunastu minut zanim osiągną swoją optymalną temperaturę.

  Panele na podczerwień Halos 15 testowane były również przez naszych klientów którzy kupili kiedyś panele na podczerwień a potrzebowali czegoś na dogrzanie  pomieszczeń w których zwykłe panele nie dawały sobie rady (źle lub bardzo słabo ocieplone). Halos 15 osiągnął pożądaną temperaturę przy mniejszym zużyciu energii.

  Łazienkowe energooszczędne grzejniki na podczerwień z serii Radialight

  Grzejnik na podczerwień - Klima 7 ASłazienkowy panel na podczerwień KLIMA 7 AS

  Grzejnik Klima 7 AS jest to specjalna wersja grzejnika Klima 7 wyposażona dodatkowo w reling dzięki czemu jest idealny do łazienek o wielkości do 8 metrów kwadratowych. A ze względu że grzejniki z tej serii charakteryzują się najniższym zużyciem energii, idealnie sprawdzi się w każdej łazience.

  Grzejnik na podczerwień Klima 7 AS wyposażony jest w bardzo czuły termostat który będzie starał się utrzymywać dokładnie ustawioną temperaturę dzięki czemu mamy pewność że temperatura w naszej łazience będzie zawsze taka jaką chcemy.

  Panel na podczerwień który ogrzewa nam pomieszczenie w tej wersji może służyć również jako idealny sposób na suszenie ręczników po kąpieli.

  Panel na podczerwień - AcantoPanel na podczerwień ACANTO

  Największą zaletą grzejnika na podczerwień Acanto jest to że posiada wbudowany termostat oraz czasówkę 15, 30, 60, 120 minutową. Na termostacie ustawiamy temperaturę którą chcemy utrzymywać w łazience, a gdy chcemy podnieść temperaturę w pomieszczeniu np. przed kąpielą lub chcemy ogrzać ręczniki przed kąpielą lub wysuszyć ręczniki po kąpieli możemy wykorzystać do tego czasówkę, która po uruchomieniu nie pilnuje termostatu tylko działa przez określony czas.

  Grzejnik na podczerwień Acanto jest idealny do małej łazienki. Element grzewczy grzeje na obie strony a dzięki temu że przymocowany jest na czterech uchwytach do ściany, ściana jest również ogrzewana a temperatura jest oddawana do pomieszczenia. Druga strona panela na podczerwień ogrzewa pomieszczenie lub można na relingach zespolonych z obudową suszyć ręczniki.

  Panel na podczerwień - HeliseaPanel na podczerwień HELISEA

  Największą zaletą grzejnika na podczerwień Helisea jest to, że posiada wbudowany termostat oraz czasówkę 15, 30, 60, 120 minutową. Na termostacie ustawiamy temperaturę, którą chcemy utrzymywać w łazience, a jak chcemy podnieść temperaturę w pomieszczeniu np. przed kąpielą lub chcemy ogrzać ręczniki przed kąpielą lub wysuszyć ręczniki po kąpieli możemy wykorzystać do tego czasówkę, która po uruchomieniu nie pilnuje termostatu tylko działa przez określony czas.

  Grzejnik na podczerwień Helisea jest idealny do małej łazienki. Element grzewczy grzeje na obie strony a dzięki temu że przymocowany jest na dwóch ruchomych uchwytach do ściany, jedna strona ogrzewa pomieszczeni a druga strona panela na podczerwień może służyć jako suszarka do ręczników.

  Relingi w tej wersji są po obu stronach grzejnika na podczerwień Helisea.

  Grzejniki na podczerwień ACANTO oraz HELISEA - ogrzewają pomieszczenie poprzez promienie podczerwone które wnika w ściany dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu jest stała. Poniżej zamieszczamy zdjęcia zrobione przy użyciu kamery termowizyjnej, na lewym zdjęciu zobaczyć możemy równomiernie rozgrzaną powierzchnię elektrycznego grzejnika łazienkowego HELISEA, na środkowym zdjęciu zobaczyć możemy ogrzaną ścianę za grzejnikiem w raz z grzejnikiem, na prawym zdjęciu widzimy samą ścianę oraz ślad oddanego ciepła z grzejnika.

  Panel na podczrwrień helisea - w termowizji Panel na podczrwrień Helisea - w termowizji 2 Panel na podczrwrień Helisea - w termowizji

  Temperatura powierzchni łazienkowych energooszczędnych paneli na podczerwień ACANTO oraz HELISEA to maksymalnie 85 stopni.

 • Domowe, biurowe panele na podczerwień

  Domowe, biurowe panele na podczerwień

  W niniejszej kategorii znajdą państwo grzejniki oraz panele na podczerwień które zostały wybrane z całej naszej gamy produktowej specjalnie do ogrzewania mieszkań, domów, biur, hoteli, restauracji, domków letniskowych oraz wielu innych miejsc. Poniżej znajduje się opis podzielony na dwie sekcje grzejniki elektryczne wykorzystujące podczerwień jako główny sposób działania wspomaganego naturalną konwekcją oraz panele na podczerwień które działają samą podczerwienią.

  Na wstępie kilka słów wyjaśnienia dlaczego samo ogrzewanie na podczerwień nie w każdych warunkach będzie tak samo efektywne. W pomieszczeniach nie ocieplonych lub słabo ocieplonych promieniowanie cieplne zwane podczerwienią nie jest w stanie odpowiednio zakumulować się w ścinach przez co ogrzewanie na podczerwień, które nie jest wspierane przez konwekcje będzie zużywać dużo więcej prądu lub w skrajnych przypadkach nie dogrzeje nam danego pomieszczenia do pożądanej temperatury. Aby zrównoważyć duże straty cieplne w budynkach źle lub w ogóle nie ocieplonych
  należałoby znacznie zwiększyć moc paneli działających tylko podczerwienią w porównaniu do grzejników na podczerwień działających również konwekcją.Najlepsze ogrzewanie na podczerwień - grzejnik KLIMA

  Domowo biurowe grzejniki na podczerwień

  Domowe grzejniki wykorzystujące podczerwień jako podstawowy sposób ogrzewania pomieszczenia dodatkowo wspomagane przez bardzo wydajny dodatkowy aluminiowy element grzewczy dzięki któremu uzyskujemy naturalną konwekcję. Grzejniki z serii KLIMA, DEKO są najbardziej energooszczędnymi grzejnikami w naszej ofercie co potwierdziły prowadzone przez naszą firmę testy, które odbywały się przez dwa sezony grzewcze. Wielu klientów również wzięło udział w tych testach i polecali je swojej rodzinie oraz znajomym.

  Grzejniki na podczerwień DEKO
  Grzejniki na podczerwień używane w mieszkaniach, domach, domkach letniskowych, biurach, restauracjach oraz hotelach.


  Grzejniki z serii KLIMA oraz DEKO zostały zaprojektowane jako ogrzewanie pokojowe, posiadają wbudowane termostaty (KLIMA - elektroniczny, a DEKO - manualny). Posiadają IP24 z tego też powodu DEKO może być używane również w łazience, a KLIMA posiada specjalny model przeznaczony do łazienek - wyposażony jest on w reling.


  CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ <KLIKNIJ>

  Domowo biurowe panele na podczerwień

  W naszej ofercie jest duży wybór paneli na podczerwień do użytku domowego.


  Posiadamy następujące panele grzewcze:


  Włoskiej firmy ERMETE GIUDICI - jedyne modele wyposażone w wbudowany termostat w standardzie: HALOS 15 (do montażu ściennego lub przenośny na nóżce), ACANTO oraz HELISEA (łazienkowe panele grzewcze do montażu ściennego)


  Włoskiej firmy THERMAL TECHNOLOGY - specjalna ekskluzywna seria paneli na podczerwień domowych oraz łazienkowych, modele ceramiczne ARIES oraz HYDRA, modele metalowe  AQUARIUS oraz SAGITTA, model specjalnie zaprojektowany dla biur Sufitowy panel mieszczący się w suficie ARMSTRONGA. Modele HYDRA oraz SAGITTA mogą być wyposażone w wbudowane termostat oraz mają możliwość dołączenia relingów dzięki czemu możemy je stosować w łazienkach. AQUARIUS został specjalnie zaprojektowany z myślą o łazienkach.


  Austriackiej firmy INFRAPOWER GMBH - modele BASIC (najtańsze panele do montażu ściennego oraz sufitowego), STANDARD (panele w białej ramce do montażu ściennego oraz sufitowego), LUX (panele o froncie z lustra oraz szklane - białe lub czarne szkło)


  Czeskiej firmy FENIX - moedele ECOSUN U+ (do montażu ściennego oraz sufitowego)


  Polskie panele na podczerwień - RADIUS+ (do montażu ściennego oraz sufitowego)


  Wszystkie wyżej wymienione panele na podczerwień używane w mieszkaniach, domach, domkach letniskowych, biurach, restauracjach oraz hotelach.

  Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień wykorzystujące podczerwień oraz naturalną konwekcje

  Urządzeniami które wykorzystują ogrzewanie na podczerwień oraz są wspierane przez ogrzewanie konwekcyjne to grzejniki KLIMA, DEKO, HALOS 15, HYDRA, SAGITTA. Dodatkowo urządzenia ACANTO, HELISEA, ARIES, AQUARIUS, BASIC (tylko przy montażu ściennym z uchwytami montażowymi). Ich wydajność w porównaniu do urządzeń wykorzystujących samą podczerwień jest porównywalna ale zużycie energii w takich samych warunkach będzie znacznie mniejsza.


  Najlepsze grzejniki na podczerwień KLIMA oraz DEKO - posiadają dwa elementy grzewcze bardzo wydajne, dzięki czemu działają głównie podczerwienią która zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia a konwekcja jest dołączana w momencie gdy sama podczerwień jest nie wystarczająca, wszystko to odbywa się automatycznie poprzez wbudowane termostaty (DEKO - manualny, a KLIMA - elektroniczny)


  Panel na podczerwień HALOS 15 - posiada jeden element grzewczy ale dzięki ukształtowaniu obudowy wokół promiennika krąży powietrze, które ogrzewa się od niego i zaczyna powstawać naturalna konwekcja.


  Panele na podczerwień HYDRA oraz SAGITTA - posiadają specjalnie zaprojektowaną obudowę oraz specjalnie rozmieszczone elementy grzewcze z włókna węglowego, które oddają ciepło do pomieszczenia w postaci fal cieplnych (podczerwieni) oraz ogrzewają konwekcją dzięki powietrzu przepływającym wewnątrz grzejnika.


  Panele na podczerwień ACANTO oraz HELISEA wykorzystują konwekcję w sposób wtórny gdy jedna strona grzejnika jest skierowana w kierunku ściany ogrzewają ją, co powoduje że powietrze przepływające pomiędzy grzejnikiem a ścianą zaczyna się ogrzewać i tworzy się naturalna konwekcja.

 • Łazienkowe panele na podczerwień

  Łazienkowe panele na podczerwień

  W niniejszej kategorii znajdą państwo grzejniki oraz panele na podczerwień, które zostały wybrane z całej naszej gamy produktowej specjalnie do ogrzewania łazienek za pomocą podczerwieni.

  Na wstępie kilka słów wyjaśnienia dlaczego samo ogrzewanie na podczerwień nie w każdych warunkach będzie tak samo efektywne. W pomieszczeniach nie ocieplonych lub słabo ocieplonych promieniowanie cieplne zwane podczerwienią nie jest wstanie odpowiedni zakumulować się w ścinach przez co ogrzewanie na podczerwień, które nie jet wspierane przez konwekcje będzie zużywać dużo więcej prądu lub w skrajnych przypadkach nie dogrzeje nam danego pomieszczenia do pożądanej temperatury. Aby zrównoważyć duże straty cieplne w budynkach źle lub w ogóle nie ocieplonych
  należałoby znacznie zwiększyć moc paneli działających tylko podczerwienią w porównaniu do grzejników na podczerwień działających również konwekcją. Ponadto dzięki zastosowaniu konwekcji osiągamy szybsze nagrzewanie pomieszczenia co jest szczególnie ważne w łazienkach.

  Łazienkowe grzejniki na podczerwień

  Grzejniki na podczerwień KLIMA 7 AS posiada programowalny termostat oraz jest wyposażony w reling, na którym możemy powiesić ręczniki, dzięki czemu po za ogrzewaniem pomieszczenia możemy również korzystać z niego do suszenia lub ogrzewania ręczników. Promieniowanie cieplne emitowane przez przedni panel idealnie sprawdza się do tego typu zadania, nie tracimy tym samym możliwości grzewczych urządzenia ponieważ element konwekcyjny w razie potrzeby mamy odsłonięty i gdy grzejnik wykryje, że samą konwekcją nie daje rady utrzymywać pożądanej temperatury zacznie cyklicznie dogrzewać element konwekcyjny.

  Łazienkowe panele na podczerwień

  Panele na podczerwień z serii ACANTO oraz HELISEA zostały zaprojektowane do użytku w łazienkach dzięki czemu mamy pewność, że sobie w nich poradzą. Dodatkowym atutem jest to że wyposażone są w termostat oraz czasówkę (którą możemy ustawić na 15, 30, 60 lub 120 minut) która umożliwi nam wysuszenie ręczników lub ich ogrzanie przed kąpielą. W cieplejsze dni możemy ustawić temperaturę na termostacie na najniższą i korzystać z czasówki dzięki czemu będziemy mogli z grzejnika korzystać

  Panel na podczerwień AQUARIUS posiada specjalne wycięcie na którym możemy wieszać ręczniki a dzięki temu że dolna część obudowy rozgrzewa się do większej temperatury ogrzewanie lub suszenie ręczników odbywa się szybciej. Górna część panela jest zawsze odkryta dzięki czemu łazienka jest ogrzewana mimo suszenia ręczników. Wyposażony jest w przełącznik włącz/wyłącz dzięki czemu możemy go używać w cieplejsze dni tylko jako suszarka do ręczników.

  Panele na podczerwień HYDRA oraz SAGITTA mają możliwość zamontowania relingów dzięki czemu możemy suszyć ręczniki a jednocześnie dzięki dużej powierzchni grzewczej możemy ogrzewać łazienkę. Oba modele wykorzystują dzięki specjalnej konstrukcji obudowy naturalną konwekcję, która wspomaga ogrzewania podczas suszenia lub ogrzewania ręczników. Oba modele mogą być, na zamówienie, również wyposażone w termostat.

 • Przemysłowe, tarasowe panele na podczerwień

  Przemysłowe, tarasowe panele na podczerwień

  W niniejszej kategorii znajdą państwo panele na podczerwień które zostały wybrane z całej naszej gamy produktowej specjalnie do ogrzewania tarasów, patia, ogrodów zimowych, werand, kościołów, hal produkcyjnych, magazynów oraz wielu innych miejsc. Poniżej znajduje się opis podzielony na dwie sekcje tarasowe panele na podczerwień wykorzystujące nisko temperaturowy element grzewczy oraz przemysłowe panele na podczerwień które działają wyższą temperaturą.

  Dzięki ogrzewaniu podczerwienią zastosowaną w tych urządzeniach ogrzewamy bezpośrednio nas a nie powietrze, dzięki czemu straty ciepła związane z ogrzewaniem powietrza są w tym systemie zoptymalizowane. Ogrzewanie na podczerwień ma to do siebie że nie jest pochłaniane przez powietrze, ciepło jest transportowane do mebli lub osób które znajdują się w jego zasięgu i w momencie kontaktu uwalniają ciepło do pomieszczenia, dodatkowo osoby znajdujące się w bezpośrednim zasięgu działania urządzenia odczuwają przyjemne ciepło mimo iż w pomieszczeniu jest niska temperatura.

  Tarasowe panele na podczerwień

  Urządzenia idealne do ogrzewania tymczasowego, uruchamiane są tylko w momencie gdy przebywamy w danym pomieszczeniu. Dzięki nim możemy przedłużyć przebywanie na zabudowanej części tarasu wczesną wiosną lub późną jesienią, dzięki czemu możemy korzystać z pomieszczeń nawet w chłodniejsze dni.

  ECOSUN TH - to idealne rozwiązanie do ogrzewania lub dogrzewania pomieszczeń takich jak zabudowane tarasy, ogrody zimowe, patia, werandy oraz kościoły. Dzięki niskiej temperaturze oraz braku emisji widzialnego światła ECOSUN TH nie będzie zaburzał atmosfery pomieszczenia a jedynie dawał ciepło. Możliwość montażu na ścianie (pionowo lub poziomo) lub na suficie. Produkt wyposażony jest również w mocowanie o regulowanym kącie nachylenia.

  RADIALIGHT THERMO BT39 - nisko temperaturowa wersja idealna do sufitowego ogrzewania lub dogrzewania pomieszczeń takich jak zabudowane tarasy, patia, ogrody zimowe, werandy oraz kościoły. Montaż sufitowy dzięki załączonym mocowaniom. THERMO posiada bardzo solidną obudowę oraz promiennik na podczerwień o dużej powierzchni grzewczej co w połączeniu z małą mocą jest wstanie stworzyć nam przyjemną strefę grzewczą.

  Przemysłowe panele na podczerwień

  Urządzenia idealne do ogrzewania punktowego bądź strefowego dużych pomieszczeń które nie wymagają cało-powierzchniowego ogrzewania, a jedynie wybranej strefy w której np. przebywają pracownicy. Takimi pomieszczeniami są np. magazyny lub hale produkcyjne gdzie nie potrzebujemy grzać całej hali, a jedynie jej fragment, dzięki czemu możemy zaoszczędzić duże ilości energii oraz uzyskiwanie ciepła dokładnie tam gdzie jest to wymagane lub potrzebne.

  RADIALIGHT THERMO modele HT - wysokotemperaturowa wersja idealna do ogrzewania wyższych pomieszczeń takich jak magazyny, warsztaty, hale produkcyjne, lokale użytkowe, sklepy oraz na zewnątrz pod zadaszeniem. Dzięki montażowi sufitowemu oraz trzem mocą przemysłowych panele na podczerwień THERMO możemy zastosować w różnych pomieszczeniach na różnych wysokościach. Modułowy system sprawia że możemy wykonywać montaż w etapach i dokupywać kolejne elementy w razie potrzeby bez konieczności zakupu całego systemy od razu.

  ECOSUN S+ - występują w trzech wersjach standardowa, short oraz anticor.
  Wersja ECOSUN S+ standardowa przemysłowych paneli na podczerwień ma możliwość montażu sufitowego oraz ściennego za pomocą mocowania ściennego (do zakupu osobno). Jest do użytku wewnętrznego w pomieszczeniach takich jak magazyny, hale produkcyjne, warsztaty, lokale użytkowe, sklepy jako ogrzewanie na podczerwień.
  Wersja ECOSUN S+ short jest krótszą wersją standardowych paneli na podczerwień ECOSUN S+ dzięki czemu jest idealnym uzupełnieniem ogrzewania przemysłowego na podczerwień.
  Wersja ECOSUN S+ anticor przemysłowych paneli na podczerwień ma również możliwość montażu sufitowego oraz ściennego (mocowanie do zakupu osobno). Natomiast dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki antykorozyjnej jest możliwe stosowanie go również na zewnątrz pod zadaszeniem dzięki czemu jest to bardziej wszechstronna wersja.

Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów
Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów