Folie grzewcze na podczerwień - Folie grzejne na podczerwień W naszej ofercie znajdują się europejskie folie grzewcze do zastosowania jako: Folia grzewcza na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego ECOFILM F Folie grzewcze na podczerwień ECOFILM F jest przeznaczona do stosowania jako elektryczne ogrzewanie podłogowe przystosowane do suchych konstrukcji takie jak podłogi pływające np. panele lub przy wykorzystaniu dodatkowych...
Czytaj więcej

Folie grzewcze - folie grzejne na podczerwień

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Kategoria: Folie grzewcze - folie grzejne na podczerwień

Folie grzewcze na podczerwień - Folie grzejne na podczerwień

W naszej ofercie znajdują się europejskie folie grzewcze do zastosowania jako:

Folia grzewcza na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego ECOFILM F

Folie grzewcze na podczerwień ECOFILM F jest przeznaczona do stosowania jako elektryczne ogrzewanie podłogowe przystosowane do suchych konstrukcji takie jak podłogi pływające np. panele lub przy wykorzystaniu dodatkowych podkładów HEAT-PAK pod PCV oraz dywany. Do zabudowy "mokrej" są maty grzewcze.

Ponieważ temperatura podłogi przy ogrzewaniu podłogowym nie powinna przekraczać 28°C ze względu na komfort użytkowania oraz przepisy unijne, oferowane przez nas folie grzewcze na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego są dostępne w mocach, które jej nie przekraczają. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na naszym rynku folii grzewczych o mocy nawet 220 W/m² która bez czujnika rozgrzeje podłogę nawet do 40°C co jest nie wskazane dla podłogi, a chodzenie po tak gorącej podłodze nie jest przyjemne.

Folia grzewcza na podczerwień ECOFILM F występuje w mocach 80 W/m², 60 W/m², 40 W/m² oraz szerokości 60 cm.

Folia grzewcza na podczerwień o mocy 40 W/m² została specjalnie zaprojektowana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe do domów energooszczędnych i pasywnych.

Folia grzewcza na podczerwień o mocy 60 W/m² jest przeznaczona do elektrycznego ogrzewania domów dobrze i bardzo dobrze ocieplonych.

Folia grzewcza na podczerwień o mocy 80 W/m² jest przeznaczona do elektrycznego ogrzewania domów dobrze i słabo ocieplonych.

ECOFILM MHF - Folia grzejna na podczerwień chroniąca lustro przed zaparowaniem

Folia grzejna na podczerwień która chroni lustra łazienkowe przed zaparowaniem (ogrzewani lustra). Folie grzejne posiadają podwójne laminowanie (ochrona przed wilgocią) i są wyposażone w powierzchnię samoprzylepną, którą przyklejamy do tylnej strony lustra.

Folia grzejna na podczerwień ogrzewa lustro, a tym samym zapobiega jej parowaniu. Na folii grzejnej na podczerwień znajduje się cienka warstwa kleju, dzięki której przyklejamy ją bez żadnego problemu do tylnej strony lustra. Przewód zasilający (1m, 5x3mm o przekroju owalnym) jest wyposażony w plastikową pokrywkę (6 mm grubości) w miejscu, w którym jest połączenie. Przestrzeń dla plastikowej pokrywy oraz przewodu muszą być utworzone w miejscu połączenia pod lustrem. Przewód zasilania nie jest wyposażona w wtyczkę, a więc może ona być przeciągnięta przez np. ścianę szafy lub ściany w razie potrzeby. Folia jest zwykle podłączana do światła lustra (230V), ale inne metody włączania i wyłączania są możliwe - niezależny włącznik, przełącznik czasowy, czujnik ruchu, itd. Około 1-2 minut po włączeniu folii, obszar lustra, która odpowiada wielkości folii grzejnej odparowuje i stopniowo będzie się rozszerzać aż do 10 cm poza krawędzie folii. Lustra klejone, wybierz taki rozmiar folii, aby została wystarczająca ilość krawędzi lustra na zewnątrz od obwodu folii aby można było ją przykleić do lustra (materiał uszczelniający nie przyklei się do folii grzejnej). Zalecamy większe / cięższe lustra aby były montowane za pomocą ramki montażowej.

Ecofilm MHF – folia grzejna na podczerwień do ogrzewania lustra

Nazwa

Moc [W]

Wymiary [mm]

MHF 12

12.5

274 x 252

MHF 25

25

274 x 574

MHF 50

50

524 x 519

MHF 100

100

524 x 1004