Kategorie

Maty grzewcze na podczerwień

Maty grzewcze na podczerwień od THERMAL TECHNOLOGY

W niniejszym artykule przedstawimy wszystkie maty grzewcze z naszej oferty, a są to maty grzewcze do zastosowania jako:
- ogrzewanie podłogowe pod kamień, płytki, gres, terakotę, parkiet drewniany.
- ogrzewanie ścienne pod tynk, pod płytki, gres, glazurę, płytę gk
- ogrzewanie do grot solnych, sauny parowe, spa, wellness, basenów i brodzików
- ogrzewanie pod dywanowe, pod wykładziny PCV
- ogrzewanie zewnętrzne do podjazdów, ramp, schodów oraz dachów

Na początek jednak chcemy przedstawić więcej informacji na temat producenta oraz technologi, która jest wykorzystywana we wszystkich matach opisanych na tej stronie.

Maty grzewczy na włóknie węglowym są produkowane przez firmę THERMAL TECHNOLOGY - która te technologię ogrzewania zastosowała w ogrzewaczach do opon używanych w sportach motorowych takich jak F1, MOTO GP oraz rajdów samochodowych. Kolejnym zastosowaniem dla tego rozwiązania były maty oraz grzejniki na podczerwień.
Maty grzewcze mogą być montowane zarówno jako ogrzewanie podłogowe, ścienne lub zewnętrzne. THERMAL TECHNOLOGY jest wiodącym producentem systemów grzewczych opartych na włóknie węglowym, a ich produkty są innowacyjne i stosowane nie tylko w sportach motorowych ale również do ogrzewania domowego oraz ogrzewania przemysłowego.

Poza produktami gotowymi THERMAL TECHNOLOGY również wykonuje produkty pod wymiar dzięki czemu możemy zawsze dobrać coś dla każdego klienta.

WSZYSTKIE MATY GRZEWCZE NA PODCZERWIEŃ OD THERMAL TECHNOLOGY SZYTE SĄ RĘCZNIE. MAJĄ WSZYTY ODBŁYŚNIK ORAZ IZOLACJE TERMICZNĄ KTÓRE UKIERUNKOWUJĄ CIEPŁO (PROMIENIOWANIE) W STRONĘ OGRZEWANEGO POMIESZCZENIA DZIĘKI TEMU ZMINIMALIZOWANA JEST UTRATA CIEPŁA.

DZIĘKI ZASTOSOWANIU ELEMENTU GRZEJNEGO Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO, MATY THERMAL TECHNOLOGY NIE EMITUJĄ SZKODLIWEGO POLA ELEKTROMAGNETYCZNEGO CO POPARTE JEST BADANIAMI WYKONANYMI PRZEZ WŁOSKI INSTYTUT "GIORDANO S.P.A" (CERTYFIKAT NUMER 212656)

kabel z włókna węglowego używany w matach grzewczych THERMAL TECHNOLOGYWłókno węglowe jest składnikiem o wysokiej wydajności, które kryje się za technologią użytą we wszystkich produktach THERMAL TECHNOLOGY.

Korzyści wynikające z zastosowania włókna węglowego jako elementu grzewczego:
• Nie jest to tradycyjny kabel oporowy
• O małej gęstości (3.7 razy niższa niż miedź)
• Wysokie ciepło właściwe (1.87 razy wyższe niż miedź)
• Bardzo wysoki opór (2060 razy wyższe niż miedź)

Wszystko to powoduje:
• Brak pól elektromagnetycznych
• Brak bezwładności cieplnej
• Możliwość przechowywania znacznych ilości ciepła
• Możliwość uwolnienia przechowywanego ciepła bardzo szybko

Ogrzewanie na podczerwień
Czym jest ogrzewanie na podczerwień?
Jest to ogrzewanie przez promieniowanie cieplne i oznacza wymianę ciepła przy użyciu promieni podczerwonych które są tylko nośnikiem owego ciepła. W naturze pomiędzy dwoma ciałami lub przedmiotami o różnej temperaturze następuje naturalna wymiana ciepła właśnie przez promieniowania, a przepływ ciepła ma tendencję przechodzenia z cieplejszego do chłodniejszego ciała. Promieniowanie podczerwone emitowane przez nasze systemy grzewcze opartych na matach grzewczych z włókna węglowego zmienia się w ciepło, gdy wejdzie w kontakt z obiektem, ścianą lub osobą. Promieniowanie podczerwone nie jest wchłaniane przez powietrze, tylko przez ciała stałe, które z kolei zamieniają je na ciepło. Ciepło jest następnie przekazywane do pomieszczenia dzięki czemu możemy odczuwać optymalną temperaturę.

Maty grzewcze na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego

Modułowe maty grzewcze na siatce do zabudowy "mokrej".

Zastosowanie
- ogrzewanie podłogowe pod kamień, płytki, gres, terakotę, parkiet drewniany

Uwaga. W przypadku chęci wykorzystania mat do ogrzewania pod parkiet drewniany prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi celem uzgodnienia sposobu montażu.

Maty grzewcze o ogrzewania podłogowego od THERMAL TECHNOLOGYSystem ogrzewania podłogowego oparty na modułowych matach grzewczych składa się z 12 gotowych modułów o różnych rozmiarach (patrz tabela poniżej), połączonych ze sobą za pomocą opatentowanego systemu typu plug-in (złączki do szybkiego montażu bez potrzeby lutowania oraz łączenia przewodów), ich grubość to 4 mm, dodatkowo posiadają IP67 co oznacza, że możemy je również używać bezpośrednio w wylewce. Maty grzewcze na podczerwień składają się z odpornej siatki z włókna szklanego, które jest podporą dla kabli grzewczych. Kable wykonane są z włókna węglowego, które jest umieszczone w silikonowej osłonie, dodatkowo każdy kabel ma ręcznie wszywany odbłyśnik oraz izolację termiczną, dzięki której zmniejszona jest strata ciepła w dół.

Oddalone od siebie maty możemy połączyć za pomocą specjalnych kabli łączeniowych o dwóch długościach 80cm oraz 200cm.

Do maty grzewczej na podczerwień THERMAL TECHNOLOGY potrzebujemy kabel zasilający, który jest wyposażony we wtyczkę dzięki której możemy przed rozpoczęciem montażu oraz w każdym jego etapie sprawdzić czy mata działa – jeden kabel zasilający ma obciążenie maksymalnie 8A (1700W). Dodatkowo do każde kabla zasilającego jest dodawana specjalna końcówka która służy do zabezpieczenia końcowej maty grzewczej, jest to wymagane aby mata spełniała normę IP67.

Moc grzewcza systemu modułowego to 100 W/m2 aby spełnić niezbędne wymagania i przezwyciężyć nawet najcięższe warunki.

Regulacja temperatury
Do systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego na podczerwień zalecane jest używanie termostatu który umożliwia podwójną kontrolę temperatury (termostat w pomieszczeniu plus czujnik temperatury umieszczony w podłodze). Umożliwia nam to kontrolowanie nie tylko temperatury w pomieszczeniu ale również kontrole temperatury podłogi.
Polecamy termostaty które mają trzy tryby pracy:
- Kontrola samej podłogi
- Kontrola temperatury w pomieszczeniu
- Kontrola obu temperatur naraz

Dodatkowe korzyści z systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego Thermal Technology:
• Zużycie energii nawet o 30~40% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych mat wykonanych na kablu oporowym (dzięki specyficznej charakterystyce włókien węglowych)
• Niższa potrzebna temperatura w pomieszczeniu ( jest to oszczędność około 7-10% na każdy 1°C jaki ustawimy mniej na termostacie)
• Minimalne straty ciepła na zewnątrz: tylko do 15% - ponieważ mata posiada izolacje termiczną oraz odbłyśnik.

Modułowe maty grzewcze na podczerwień obejmują :
• 12 mat grzewczych o różnych rozmiarach (tabelka poniżej)
• 2 przedłużki o różnych długościach do łączenia elementów oddalonych od siebie
• 1 kabel zasilający potrzebny do podłączenia maty do zasilania

Wszystkie dane (rozmiary i moc poszczególnych elementów):

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 60x100

60X100

60W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 60x150

60X150

90W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 60x250

60X250

150W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 60x350

60X350

210W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 90x150

90X150

135W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 90x250

90X250

225W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 90x350

90X350

315W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 90x450

90X450

405W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 150x150

150X150

225W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 150x250

150X250

375W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 150x350

150X350

525W

MATA GRZEWCZA NA SIATCE 150x450

150X450

675W

Kabel łączeniowy 80 cm

80 cm długości

Kabel łączeniowy 200 cm

200 cm długości

Kabel zasilający 400 cm

400 cm długości


Maty grzewcze na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego

Maty grzewcze na siatce do zabudowy "mokrej" – pod wymiar.

Zastosowanie
- ogrzewanie podłogowe pod płytki, gres, terakotę, parkiet drewniany

Uwaga. W przypadku chęci wykorzystania mat do ogrzewania pod parkiet drewniany prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi celem uzgodnienia sposobu montażu.

Mata grzewcza do ogrzewania podłogowego na zamówienieSystem ogrzewania podłogowego robiony pod konkretny wymiar oraz moc zgodnie z przesłanym zamówieniem, ich grubości to 4 mm, dodatkowo posiadają IP67 co oznacza, że możemy je również używać bezpośrednio w wylewce. Maty grzewcze na podczerwień składają się z odpornej siatki z włókna szklanego, które jest podporą dla kabli grzewczych. Włókno węglowe umieszczone jest w silikonowej osłonie. Dodatkowo każdy kabel ma ręcznie wszywane odbłyśnik oraz izolację termiczną, dzięki której zmniejszona jest strata ciepła w dół.

W przypadku wykonania mat pod wymiar nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych połączeń oprócz podłączenia maty do zasilania (za pośrednictwem termostatu).

Dzięki temu że maty grzewcze na podczerwień są robione pod wymiar mamy pewność że cała wymagana powierzchnia podłogi będzie ogrzewana. Dodatkowo jeżeli brakuje nam mocy lub jest jej za dużo w danym pomieszczeniu możemy zamówić inną moc maty grzewczej - pomiędzy 60 W/m2 a 180 W/m2

Dodatkowym atutem jest to że każdy element maty grzewczej pod wymiar wyposażony jest w dwa przewody o długości 3 m (możliwość zamówienie dłuższego za dopłatą), które możemy podłączyć bezpośrednio do termostatu, klient określa narożnik maty w którym wychodzi kabel przyłączeniowy. Istnieje możliwość zamówienia maty grzewczej na podczerwień również w wersji z dodatkowym kablem ochronnym (uziemieniem).

Maty grzewcze do ogrzewania podłogowego pod wymiarRegulacja temperatury
Do systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego na podczerwień zalecane jest używanie termostatu który umożliwia podwójną kontrolę temperatury (termostat w pomieszczeniu plus czujnik temperatury umieszczony w podłodze). Umożliwia nam to kontrolowanie nie tylko temperatury w pomieszczeniu ale również kontrole temperatury podłogi.
Polecamy termostaty które mają trzy tryby pracy:
- Kontrola samej podłogi
- Kontrola temperatury w pomieszczeniu
- Kontrola obu temperatur naraz

Dodatkowe korzyści z systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego:
• Zużycie energii nawet o 30~40% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych mat wykonanych na kablu oporowym (dzięki specyficznej charakterystyce włókien węglowych)
• Niższa potrzebna temperatura w pomieszczeniu ( jest to oszczędność około 7-10% na każdy 1°C jaki ustawimy mniej na termostacie)
• Minimalne straty ciepła na zewnątrz: tylko do 15% - ponieważ mata posiada izolacje termiczną oraz odbłyśnik.

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA NA SIATCE OD 60W DO 140W

Zgodny z zamówieniem

Od 60 do 140W/m2

MATA GRZEWCZA NA SIATCE POWYŻEJ 140W

Zgodny z zamówieniem

Od 140 do 180W/m2

MATA GRZEWCZA NA SIATCE Z UZIEMIENIEM OD 60W DO 140W

Zgodny z zamówieniem

Od 60 do 140Wm2

MATA GRZEWCZA NA SIATCE Z UZIEMIENIEM POWYŻEJ 140W

Zgodny z zamówieniem

Od 140 do 180W/m2


Maty grzewcze na podczerwień do elektrycznego ogrzewania podłogowego

Maty grzewcze na podczerwień podtynkowe, płyty g/k, kamień, gres, płytki ceramiczne, glazurę

Ogrzewanie elektryczne podtynkowe od THERMAL TECHNKOLOGY

Systemy grzewcze ścienne mogą być montowane wszędzie tam gdzie nie można zamontować ogrzewania podłogowego lub w miejscach gdzie potrzebujemy uzupełnić ogrzewania podłogowe ponieważ mamy dostępną tylko małą powierzchnie podłogi (np. łazienki, klatki schodowe) lub gdy nie mamy miejsca do powieszenia grzejnika lub chcemy zamontować system ogrzewania po bardzo niskich kosztach.

Maty grzewcze na podczerwień do ogrzewania ściennego od THERMAL TECHNOLOGYIstnieje wiele możliwości zastosowania tego skutecznego i kompaktowego systemu grzewczego:
• pod płyty karton- gipsowe
• bezpośrednio pod tynk
• pod kamień
• pod płytki ceramiczne
• pod gres

Mata grzewcza na podczerwień do zastosowania na ścianę lub sufit, występuje w gotowych elementach lub na zamówienie zgodnie z podanym wymiarem.

Regulacja temperatury
System elektrycznego ogrzewania ściennego i sufitowego na podczerwień nie wymaga podwójnej kontroli temperatury (termostat w pomieszczeniu plus sonda w ścianie). Do regulacji temperatury wystarczy zwykły termostat. Oczywiście jeśli chcemy kontrolować również powierzchnię możemy zastosować termostat wyposażony w dodatkowy zewnętrzny czujnik temperatury NTC.

Dodatkowe korzyści z systemu ogrzewanie ściennego i sufitowego:
• Zużycie energii nawet o 30~40% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych mat wykonanych na kablu oporowym (dzięki specyficznej charakterystyce włókien węglowych)
• Niższa potrzebna temperatura w pomieszczeniu ( jest to oszczędność około 7-10% na każdy 1°C jaki ustawimy mniej na termostacie)
• Minimalne straty ciepła na zewnątrz: tylko do 15% - ponieważ mata posiada izolacje termiczną oraz odbłyśnik.

To elektryczne ogrzewanie ścienne może być montowane także przez osoby nie posiadające doświadczenia w montażu tego typu ogrzewania. Zarówno do montażu na ścianie i suficie maty grzewcze na podczerwień powinny być przymocowane do surowej powierzchni wszędzie tam gdzie jest to niezbędne, w razie montażu więcej niż jednego modułu możemy je połączyć ze sobą. Po podłączeniu ich do prądu zakończyć tynkowanie. Umożliwić wyschnięcie tynku przed uruchomieniem systemu grzewczego. Ogrzewanie ścienne podtynkowe może być zainstalowane pomiędzy tynkiem a płytkami ceramicznymi: w takim przypadku przymocuj panel za pomocą elastycznego kleju. Warstwa kleju powinna go przykryć w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Przed położeniem płytek postępuj zgodnie instrukcją producenta kleju i czekaj aż klej całkowicie wyschnie. Użyj kleju elastycznego i pacek bezzębnych plastikowych aby nie uszkodzić elementu grzewczego. Prace elektryczne powinny być wykonane przez elektryka.

Mata grzewcza na podczerwień robiona jest również na zamówienie pod konkretny wymiar zgodnie z zamówieniem.

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA ŚCIENNA 150x50

150x50

300W

MATA GRZEWCZA ŚCIENNA 200x50

200x50

390W

MATA GRZEWCZA ŚCIENNA POD WYMIAR

Zgodny z zamówieniem

400W/m2


Maty grzewcze na podczerwień podtynkowe

Maty grzewcze na podczerwień pod dywan oraz wykładziny

Mata grzewcza na podczerwień pod dywan - modułowa

Mata grzewcza pod dywan oraz wykładzinę od THERMAL TECHNOLOGYSystem modułowych mat grzewczych do użytku domowego składa się z 4 modułów o różnych rozmiarach, łączonych ze sobą za pomocą opatentowanego systemu typu plug-in (złączki do szybkiego montażu bez potrzeby lutowania oraz łączenia przewodów), ich grubości to 5 mm i posiadają zabezpieczenie IP67. Moduły składają się z górnej warstwy usztywniającej oraz zabezpieczające,j która działa jako podpora dla kabli grzewczych, a pomiędzy jest pianka amortyzująca, która dodatkowo działa jako wyrównanie powierzchni. Kable grzewcze wykonane są z włókna węglowego które jest umieszczone w silikonowej osłonie dodatkowo każdy kabel ma ręcznie wszywane odbłyśnik oraz izolacje termiczną dzięki której zmniejszona jest strata ciepła w dół. Napięcie 230 VAC.

W miejscach, w których nie potrzebujemy maty grzewczej możemy użyć elementów uzupełniających w celu wyrównania powierzchni pod dywanem.

Mata grzewcza na podczerwień pod dywan oraz wykładzinę jest do zastosowania domowego.

Oddalone od siebie maty możemy połączyć za pomocą specjalnych kabli łączeniowych o dwóch długościach 80cm oraz 200cm.

Do maty grzewczej na podczerwień THERMAL TECHNOLOGY potrzebny jest kabel zasilający, który jest wyposażony we wtyczkę dzięki której możemy przed rozpoczęciem montażu oraz w każdym jego etapie sprawdzić czy mata działa– jeden kabel zasilający ma obciążenie maksymalnie 8A (1700W). Dodatkowo do każde kabla zasilającego jest dodawana specjalna końcówka która służy do zabezpieczenia końcowej maty grzewczej, jest to wymagane aby mata spełniała normę IP67.

Regulacja temperatury
System elektrycznego ogrzewania pod dywan na podczerwień nie wymaga podwójnej kontroli temperatury (termostat w pomieszczeniu plus sonda w pod dywanem). Do regulacji temperatury wystarczy zwykły termostat.

Dodatkowe korzyści z systemu ogrzewania pod dywanowego:
• Zużycie energii nawet o 30~40% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych mat wykonanych na kablu oporowym (dzięki specyficznej charakterystyce włókien węglowych)
• Niższa potrzebna temperatura w pomieszczeniu ( jest to oszczędność około 7-10% na każdy 1°C jaki ustawimy mniej na termostacie)
• Minimalne straty ciepła na zewnątrz: tylko 15% - ponieważ mata posiada izolacje termiczną oraz odbłyśnik.

MOC GRZEWCZA SYSTEMU MODUŁOWEGO
Każdy moduł ma moc znamionową 100 W/m2 aby spełnić niezbędne wymagania.

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA POD DYWANOWA 95x150

95x150

140W

MATA GRZEWCZA POD DYWANOWA 95x200

95x200

190W

MATA GRZEWCZA POD DYWANOWA 95x250

95x250

240W

MATA GRZEWCZA POD DYWANOWA 95x350

95x350

330W

Element uzupełniający / wyrównujący 2mkw

100x200

Kabel łączeniowy 80 cm

80 cm długości

Kabel łączeniowy 200 cm

200 cm długości

Kabel zasilający 400 cm

400 cm długości


Maty grzewcze na podczerwień pod dywan oraz wykładziny

Mata grzewcza na podczerwień pod dywan - pod wymiar

System ogrzewania pod dywanowego na podczerwień do zastosowania domowego może być również wykonany na zamówienie pod konkretny wymiar oraz moc, a jego grubość to 5mm. Dzięki czemu możemy dokładnie dobrać odpowiedni wymiar do powierzchni pokoju dodatkowo nie potrzebne będą żadne łączenia ponieważ mata grzewcze na podczerwień jest wyposażona w kabel zasilający o długości 3 metrów (możliwość zamówienia dłuższego za dopłatą).

W miejscach w których nie ma maty grzewczej możemy użyć elementów uzupełniających w celu wyrównania powierzchni pod dywanem.

Mata grzewcza na podczerwień pod dywan oraz wykładzinę jest do zastosowania domowego.

Maty grzewcze na podczerwień pod dywan robione na zamówienie występują w mocach od 60 do 120 W na metr kwadratowy

Regulacja temperatury
System elektrycznego ogrzewania na podczerwień pod dywan nie wymaga podwójnej kontroli temperatury (termostat w pomieszczeniu plus sonda w pod dywanem). Do regulacji temperatury wystarczy zwykły termostat.

Dodatkowe korzyści z systemu ogrzewania pod dywanowego:
• Zużycie energii nawet o 30~40% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych mat wykonanych na kablu oporowym (dzięki specyficznej charakterystyce włókien węglowych)
• Niższa potrzebna temperatura w pomieszczeniu ( jest to oszczędność około 7-10% na każdy 1°C jaki ustawimy mniej na termostacie)
• Minimalne straty ciepła na zewnątrz: tylko 15% - ponieważ mata posiada izolacje termiczną oraz odbłyśnik.

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA POD DYWANOWA POD WYMIAR

Zgodny z zamówieniem

Od 60 do 120W/m2

Element uzupełniający / wyrównujący 2mkw

100x200


Maty grzewcze na podczerwień pod dywan oraz wykładziny

Mata grzewcza na podczerwień do Spa Wellness

Maty grzewcze do łaźni tureckich, grot solnych, spa oraz wellness

maty grzewcze do spa oraz wellnessOgrzewanie dla Wellness/Spa zostało specjalnie zaprojektowane dla mokrych powierzchni takich jak łazienki, tureckie łaźnie, sauny parowe, groty solne, ściany pryszniców, wanny, baseny i ławki. Wszystkie powyższe są robione na zamówienie według podanych wymiarów. Łatwe do montażu nawet na zakrzywionych powierzchniach.

Mata grzewcza na podczerwień jest zasilana napięciem zmiennym 12, 24, 36 lub 48VAC

Kabel grzewczy z włókna węglowego zastosowany w matach grzewczych jest bardzo elastyczny przytwierdzony do bardzo drobnej siatki z włókna szklanego. Mata grzewcza jest wyposażona w czujnik temperatury przytwierdzony do siatki. Czujnik temperatury to NTC10K który podłączamy do termostatu wyposażonego w dodatkową sondę temperatury.Ogrzewanie do brodzików i wanien

Normalna temperatura maty grzewczej na podczerwień to 45oC istnieje możliwość zamówienia maty o maksymalnej temperaturze 70/80oC

Podczas zamówienia wystarczy podać dokładne wymiary (najlepiej szkic), jakie ma być napięcie oraz jaka ma być temperatura.

Nazwa

Wymiary (cm)

Moc

Link do produktu

MATA GRZEWCZA DO SPA/WELLNESS

Zgodny z zamówieniem

150W/m2


Mata grzewcza na podczerwień do Spa Wellness

Maty grzewcze na podczerwień zewnętrzne

Posiadamy również maty grzewcze na podczerwień do zastosowania zewnętrznego.

Są to między innymi urządzenia do ogrzewania podjazdów, ramp załadunkowych, chodników oraz schodów które zapobiegają powstawaniu oblodzeniom, gołoledzi oraz zapobiegają zaleganiu śniegu.

Wśród mat grzewczych zewnętrznych posiadamy również do dachów oraz paneli fotowoltaicznych które zapobiegają zaleganiu śniegu.

Wszystkie maty grzewcze znajdują się w poniższym artykule poświęconym ogrzewaniu elektrycznym przy zastosowaniu mat grzewczych THERMAL TECHNOLOGY.

LINK DO ARTYKUŁU OGRZEWANIE ZEWNĘTRZNE

Autor
Novli sp. z o.o.
Warszawa (woj. Mazowieckie)

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.

maty grzewcze - maty grzejne - maty grzewcze na podczerwień - maty grzejne na podczerwień
ogrzewanie elektryczne podłogowe – ogrzewanie elektryczne ścienne – ogrzewanie pod dywan