Ogrzewacze zbiorników IBC, płaszcze grzewcze do paletopojemników IBC Posiadamy dwa rodzaje ogrzewaczy: - Cztery modele standardowe o dwóch mocach 1700W lub 2750W oraz z dwoma termostatami T602.A oraz T602.G - Jeden model do strefy EX z certyfikatem ATEX Wykonujemy również płaszcze grzewcze pod konkretny wymiar, w takim wypadku prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Ogrzewacze...
Czytaj więcej

Ogrzewacze zbiorników IBC

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kategoria: Ogrzewacze zbiorników IBC

Ogrzewacze zbiorników IBC, płaszcze grzewcze do paletopojemników IBC

Posiadamy dwa rodzaje ogrzewaczy:
- Cztery modele standardowe o dwóch mocach 1700W lub 2750W oraz z dwoma termostatami T602.A oraz T602.G
- Jeden model do strefy EX z certyfikatem ATEX
Wykonujemy również płaszcze grzewcze pod konkretny wymiar, w takim wypadku prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Ogrzewacze zbiorników IBC o pojemności 1000 litrów

Płaszcze grzewcze przeznaczony do utrzymania dodatniej temperatury lub ogrzewania paletopojemników IBC o pojemności 1000 litrów znajdujących się w nieogrzewanych magazynach.
Ogrzewacz do pojemników IBC posiada pokrywą górną nie grzewczą (pokrywa górna jest tylko izolacyjna, utrzymująca temperaturę w pojemniku oraz zapobiega jej wychładzaniu).

Płaszcz grzewczy do pojemników IBC można zastosować do:
- zabezpieczenia przed zamarzaniem cieczy znajdującej się w pojemnikach IBC
- utrzymywanie klejów, farb w postaci ciekłej, zapobieganie przechodzenia w postać stałą towarów w pojemnikach 1000L
- zapobieganiu przechodzenia gazów w postać ciekłą, po za gazami palnymi (do tego wymagany jest certyfikat ATEX - więcej informacji poniżej)

Budowa płaszcza grzewczego do paletopojemników 1000L
Warstwy zaczynając od zewnętrznej:
• Tkanka PVC 1 klasa.
• Izolacja wykonana z odbijającego ciepło aluminium.
• Rezystory z włókna węglowego umieszczony pomiędzy dwoma warstwami aluminium.
• Warstwa lakierowanego aluminium.
• Tkanina aramidowa.

Płaszcz grzewczy do paletopojemnika IBC o moc 1700W
Służący do utrzymywania dodatniej temperatury towaru znajdującego się w pojemniku IBC o pojemności 1000 litrów w magazynie nie ogrzewanym.
Temperatura powierzchni - 80oC - osiągnięcie temperatury maksymalne zajmuje więcej czasu.

Płaszcz grzewczy do paletopojemnika IBC o moc 2750W
Służący do ogrzewania lub utrzymywania dodatniej temperatury towaru znajdującego się w pojemniku IBC o pojemności 1000 litrów w magazynie nie ogrzewanym.
Temperatura powierzchni - 90oC - osiągniecie maksymalnej temperatury zajmuje mniej czasu.

Termostat T602.A
Płaszcz grzewczy do paletopojemników IBC o pojemności 1000 litrów wyposażony jest w termostat który kontroluje temperaturę powierzchni ponieważ czujniki są umieszczone w płaszczu grzewczym od strony pojemnika. Na termostacie wybieramy pożądaną temperaturę która będzie pilnowana. Termostat T602.A wyposażony jest w dwa przewody jeden do podłączenia go do płaszcza grzewczego a drugi do zasilania za pomocą wtyczki przemysłowej.

Termostat T602.G
Płaszcz grzewczy do paletopojemników IBC o pojemności 1000 litrów wyposażony jest w termostat który kontroluje temperaturę powierzchni ponieważ czujniki są umieszczone w płaszczu grzewczym od strony pojemnika oraz poprzez zewnętrzny czujnik umieszczony na aluminiowym pręcie. Na termostacie wybieramy pożądaną temperaturę zarówno powierzchni pojemnika IBC jak również czujnika zewnętrznego obie temperatury będą pilnowane niezależnie. Termostat T602.G wyposażony jest w trzy przewody jeden do podłączenia go do płaszcza grzewczego, drugi do zasilania za pomocą wtyczki przemysłowej oraz trzeci do sondy zewnętrznej.

Ogrzewacze zbiorników IBC do strefy EX z certyfikatem ATEX II 3G

Płaszcz grzewczy przeznaczony do utrzymania dodatniej temperatury paletopojemników o pojemności 1000 litrów znajdujących się w nieogrzewanych magazynach znajdujących się w strefie EX.
Ogrzewacz do pojemników IBC z ATEX II 3G posiada pokrywą górną nie grzewczą (pokrywa górna jest tylko izolacyjna, utrzymująca temperaturę w pojemniku oraz zapobiega jej wychładzaniu).
Płaszcz grzewczy do strefy EX nie jest wyposażony w termostat, kontrola temperatury powierzchni odbywa się poprzez wbudowane czujniki temperatury maksymalna temperatura powierzchni to 60oC płaszcz grzewczy wyposażony jest we wtyczkę przemysłową.