Aplikacja Climastar Avant Wi-Fi do grzejników wyposażonych w Wi-Fi od Climastar.

Aplikacja Climastar Avant Wifi

Zanim przejdziemy do opisu samej aplikacji mamy kilka ważnych informacji oraz najczęściej zadawanych pytań.

- Jakie produkty mogą działa z aplikacją Avant Wi-Fi?
Avant Wi-Fi
Curve Wi-Fi
One Wi-Fi

- Czy muszę dokupować jakiś dedykowany Router czy Access Point firmy Climastar?Zasięg sygnału wifi w grzejnikach Climastar
Tak, jedna bramka Wi-Fi obsłuży aż do 31 grzejników nie obciążając naszego obecnego routera.
Każda bramka integruje technologię RF z zasięgiem do 200 m w wolnej przestrzeni, co odpowiada 30 metrów w promieniu bramki i maksymalnie 2 do 3 ścianom w zależności od ich grubości.
Każde urządzenie działa również jako repeater sygnału, co znacząco zwiększa zasięg oraz jakość komunikacji.
Bramka Wi-fi działa jako centrala odbierająca i przesyłająca informacje między nadajnikami (grzejnikami) a routerem domowym z dostępem do internetu.

- Czy mogę używać systemu grzewczego w przypadku gdy nie działa Wi-Fi lub Aplikacja?
Oczywiście że TAK! Wszystkie funkcje które znajdują się w aplikacji znajdują się również w wbudowanym termostacie.

Termostat

Opis możliwości aplikacji

Wielu użytkowników:

Wielu użytkownikówAplikacje Avant Wi-Fi możemy zainstalować na kilku urządzeniach korzystając z własnego konta podłączonego do konta głównego (każdy użytkownik posiada swój własny login i hasło). Aplikacja jest dostępna na Android-a, IOS-a oraz komputery.
Daje nam to możliwość podzielenie się aplikacją ze wszystkimi domownikami bez konieczności konfigurowania wszystkich urządzeń ponownie. Wystarczy że z pozycji aplikacji zaprosimy kogoś podając jego e-mail, będzie on miał dostęp do wszystkich funkcji aplikacji (za wyjątkiem zapraszania nowych użytkowników).
Bardzo pomocna funkcja przy wynajmie mieszkań. Po zakończeniu wynajmu możemy użytkownika jednym kliknięciem usunąć.

Jedno konto wiele lokalizacji:

Wiele lokalizacjiDo jednego konta może podłączyć wiele lokalizacji, np. Mieszkanie i domek w górach lub co przydatne dla hoteli każde pomieszczenie osobno lub każde piętro osobno.

Obsługa asystentów głosowych:

Asystent głosowyGrzejniki po skonfigurowaniu mogą być również sterowane za pomocą asystentów głosowych takich jak Asystent Google oraz Amazon Alexa.

Dodawanie oraz usuwanie urządzeń:

Dodawanie nowych urządzeńZarządzaj swoim system grzewczym: dodawaj nowe grzejniki, usuwaj je, steruj nimi osobno lub grupowo. Dzięki prostemu kreatorowi dodawania nowych urządzeń bardzo łatwo podłączysz je do sieci Wi-Fi oraz dodasz je do swojego konta w aplikacji. Każdy grzejnik AVANT Wi-Fi bardzo szybko podłączysz do bramki Wi-Fi całą procedura będzie trwała około 20-30 sekund.

Dodawanie nowych grzejnikówSterowanie grupowe:

Sterowanie grupoweGrzejnikami możemy sterować na dwa sposoby:
1. Każdy osobno – wystarczy wejść na dany grzejniki i zmienić jego ustawienia.
2. Grupowo – wystarczy zaznaczyć grzejniki które nas interesują aby zmienić ustawienia wszystkich zaznaczonych grzejników naraz.

Program tygodniowy:

Program tygodniowyDzięki korzystaniu z programu tygodniowego możemy zaoszczędzić dodatkowo nawet do 30% na rachunkach elektrycznych. Z tego powodu rekomendujemy ustawienie programu w taki sposób aby jak najbardziej pasował do naszego stylu życia.
Programowanie tygodniowe jest bardzo proste i intuicyjne. Możesz korzystać z jednej z 3 temperatur (Komfortowa, Eco oraz Przeciwzamrożeniowa).
W aplikacji wybierasz dzień tygodnia oraz temperaturę dla danej godziny.
Wszystkie 3 temperatury są programowalne w poniższym zakresie:
Komfortowa – 1,5oC – 30oC
Eco – 1oC – 29,5oC
Przeciwzamrożeniowa 0,5oC – 29oC
Możemy stworzyć osobny plan dla każdego dnia tygodnia, a następnie możesz kopiować dany dzień.

Miernik zużycia energii oraz odczytywanej temperatury:

Miernik zużycia energi oraz temperatury

Zużycie energii oraz temperaturę możemy odczytywać w następujących przedziałach czasowych:
Dobowy – temperatura średnia oraz zużycie energii z godziny
Miesięczny - temperatura średnia oraz zużycie energii z doby
Roczny - temperatura średnia oraz zużycie energii z miesiąca

Dodatkowe funkcje dostępne w aplikacji:

Dodatkowe funkcjeNAME – każdemu grzejnikowi możesz nadać swoją nazwę
TEMPERATURE MEASURMENTS – możesz wybrać czy temperatura ma być wyświetlana w Celsjuszach czy Fahrenheitach
CONTROL – możemy wybrać czy grzejnik ma działać na zasadzie histerezy (do wyboru mamy 0,2oC, 0,3oC, 0,5oC, 0,7oC) lub PID (tak zwana inteligentna histereza)
RADIATOR PRIORITY – 3 opcje low, medium i high (niski, średni oraz wysoki) gdy mamy ograniczenie w postaci maksymalnej mocy przyłączeniowej, możemy ustawić limit maksymalnej mocy oraz priorytet uruchamiania grzejników.
TEMPERATURE DECREASE WHEN ABSENT (oC) – po ustawieniu geolokalizacji grzejniki będą automatycznie zaniżać temperaturę gdy oddalimy się od domu (do wyboru od 100 do 1000 metrów), możemy wybrać o ile nastąpi zaniżenie w zakresie od 0 do 5oC o 0,5oC.
SELF-LEARNING – przy uruchomieniu tej funkcji grzejnik sam będzie monitorował moment uruchomienia grzejnika aby osiągnąć zaprogramowaną temperaturę już w momencie którym jest ona ustawiona (bez tej funkcji rozpoczęcie grzania podczas zmiany temperatury nastąpi dopiero w gdy zmieni się godzina)
WINDOW MODE – tryb wykrywania otwartego okna, gdy zostanie wykryty utrzymujący się spadek temperatury o co najmniej 3oC, grzejnik się wyłączy i będzie czekać aż temperatura w pomieszczeniu się ustabilizuje aby uruchomić się ponownie.

Geolokalizacja:

GeolokalizacjaAplikacja posiada wbudowaną funkcje geolokalizacji, gdy zezwolimy na dostęp do GPS w telefonie oraz ustawimy miejsce naszego domu, mieszkania lub biura, grzejniki będą wiedziały z jaką temperaturą w danym momencie działać. Dostępne tylko w trybie manualnym oraz ustawionym zaniżeniem temperatury (TEMPERATURE DECREASE WHEN ABSENT (oC)).