Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień

Ecosun U+ 300W Panel na podczerwień

ECOSUN U+ 300

Nowy produkt

ECOSUN U+ 300W Panele na podczerwień

Wszechstronne panele na podczerwień wyprodukowane przez czeską firmę FENIX.
Panele na podczerwień ma szeroki zakres zastosowania może służyć jako ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych, jak również do biur, sklepów itp. Panele z serii ECOSUN U+ nadaje się do montażu na ścianie jak i na suficie.

Więcej szczegółów

Na magazynie

Cena Brutto
530,00 zł
Cena Netto
430,89 zł

Więcej informacji

Panel na podczerwień - ECOSUN U+ 300W

Najnowszy model 2018 - zmieniona powierzchnia frontowa urządzenia oraz wydajność

Nowy panel na podczerwień ecosun U+ 2018Nowa powierzchnia jest mniej chropowata co widać na zdjęciu po lewej stroni, dodatkowo zastosowano nowy element grzewczy, który jest jeszcze wydajniejszy. Dzięki nowej farbie oraz powierzchni efekt promieniowania jest bardziej odczuwalny.

U nas dostępne są panele Ecosun U+ które są uniwersalne (do montażu na ścianie oraz suficie), posiadają specjalny uchwyt montażowy (ułatwiający montaż i skracający czas montażu), występuje również wersja Ecosun U które są tylko i wyłącznie do montażu sufitowego.

Wszechstronne panele na podczerwień wyprodukowane przez czeską firmę Fenix Group a.s.
Panele na podczerwień mają szeroki zakres zastosowania mogą służyć jako ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych, jak również do pomieszczeń niemieszkalnych (takich jak biura, sklepy itp.). Panele na podczerwień ECOSUN U+ nadaje się do montażu na ścianie jak i na suficie (Modele U+ posiadają wbudowane zabezpieczenie termiczne).

Panel służą do ogrzewania podczerwienią biur, sklepów, mieszkań, domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Z punktu widzenia instalacji, panele grzewcze ECOSUN U+ mogą być zawieszone zarówno na ścianie (optymalna wysokość dla paneli to wysokość około 1,2 m) jak i bezpośrednio na suficie. Ta pozycja pozwala na najwyższą wydajność i intensywność promieniowania podczerwonego. Gdy panele grzewcze montowane są w pozycji pionowej (na ścianie) proporcja ogrzewania za pomocą konwekcji do ogrzewania podczerwienią jest większa. ECOSUN U+ są wyposażone w zabezpieczenie termiczne, które umożliwia umieszczenie ich zarówno na ścianie (pionowo), jak i na suficie (poziomo).

Na czym polega ogrzewanie elektryczne na podczerwień i co to jest podczerwień zwana także infrared?

Podczerwień jest całkowicie zdrowa i naturalna. Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego, emituje ciepło właśnie w postaci fali podczerwonej. Można to łatwo zaobserwować dzięki kamerom na podczerwień. Dzięki nim możemy być pewni że także istoty żywe takie jak ludzie czy zwierzęta emitują fale podczerwone, ciężko więc sądzić że mogą one być w jakimkolwiek stopniu szkodliwe. Z fizycznego punktu widzenia podczerwień jest to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 780nm do 1 mm. W widmie fal elektromagnetycznych znajduje się ono pomiędzy światłem widzialnym a promieniowaniem mikrofalowym (fale radiowe).

Jak działa ogrzewanie podczerwienią?

Absorbowanie fal podczerwonych przez ściany osusza je, eliminując w nich powstawanie grzyba i innych drobnoustrojów. Jednocześnie te same fale nie osuszają powietrza, co ma kojący wpływ na błony śluzowe i chroni przed przeziębieniami.

Panele na podczerwień szeroko wykorzystywane są w budynkach sanitarnych, szpitalach, domach opieki, czyli wszędzie tam gdzie ogrzewanie konwekcyjne (oparte na ruchu ogrzanego powietrza) może się negatywnie odbić na zdrowiu pensjonariuszy. Spowodowane jest to tym iż osoby chore, w podeszłym wieku oraz dzieci, szczególnie dotkliwie odczuwają znaczne wahania temperatur oraz obecność alergenów.

Stosując oferowane przez naszą firmę panele grzewcze na podczerwień możemy zapomnieć o:

- zagrzybionych ścianach będących przyczyną alergii i nieprzyjemnego zapachu stęchlizny

- oszczędzaniu na ogrzewaniu poprzez niedogrzewanie pomieszczeń, co często powoduje problemy reumatyczne

- wzbijaniu w powietrze alergenów

- zbytniej suchości powietrza (zalecana norma wilgotności wynosi 45-55%), wywołującej problemy oddechowe

- nierównomiernym ogrzaniu ciała (zimne stopy, gorące czoło), powodującym przeziębienia.

Dodatkowo warto przypomnieć iż ogrzewanie podczerwienią jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Od wielu lat tę metodę ogrzewania wykorzystuje się w inkubatorach dla noworodków.

Dane techniczne

Moc grzewcza300 W
Długość59 cm
Szerokość59 cm
Grubość3 cm
Waga5 kg
MontażŚciana lub Sufit
Zasilanie230 V / 50 Hz
Stopień ochronyIP 44
Gwarancja24 miesiące

Opinie

Napisz opinię

Ecosun U+ 300W Panel na podczerwień

Ecosun U+ 300W Panel na podczerwień

ECOSUN U+ 300W Panele na podczerwień

Wszechstronne panele na podczerwień wyprodukowane przez czeską firmę FENIX.
Panele na podczerwień ma szeroki zakres zastosowania może służyć jako ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych, jak również do biur, sklepów itp. Panele z serii ECOSUN U+ nadaje się do montażu na ścianie jak i na suficie.

30 innych produktów w tej samej kategorii: