MATY GRZEWCZE, PŁASZCZE GRZEWCZE, PASY GRZEJNE, OGRZEWACZE DO BECZEK Z CERTYFIKATEM ATEX II 3G Wykonujemy również płaszcze grzewcze pod wymiar wystarczy przesłać do nas wymiar a my przedstawimy ofertę dopasowaną do państwa zbiornika. Maty grzewcze do strefy EX od Thermal Technology® do ogrzewania beczek z certyfikatem ATEX II 3G są łatwe i szybkie w montażu na beczki metalowe lub plastikowe jako elektryczny...
Czytaj więcej

Mata grzewcza, płaszcz grzewczy, pas grzewczy do beczek z ATEX II 3G

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kategoria: Mata grzewcza, płaszcz grzewczy, pas grzewczy do beczek z ATEX II 3G

MATY GRZEWCZE, PŁASZCZE GRZEWCZE, PASY GRZEJNE, OGRZEWACZE DO BECZEK Z CERTYFIKATEM ATEX II 3G

Wykonujemy również płaszcze grzewcze pod wymiar wystarczy przesłać do nas wymiar a my przedstawimy ofertę dopasowaną do państwa zbiornika.

Maty grzewcze do strefy EX od Thermal Technology® do ogrzewania beczek z certyfikatem ATEX II 3G są łatwe i szybkie w montażu na beczki metalowe lub plastikowe jako elektryczny płaszcz grzewczy, jej wymiar jest regulowany dzięki specjalnie zastosowanymi poziomymi rzędami rzepów (patrz zdjęcia). Płaszcze grzewcze do stref EX.

Pasy grzejne do strefy EX służące do ogrzewania beczek posiadają certyfikaty ATEX oraz rozgrzewają się do temperatury 60°C. Ogrzewacze do beczek z ATEX nie są wyposażone w termostat ale posiadają wyłączniki termiczne które utrzymują stałą temperaturę. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego jako elementu grzewczego otrzymujemy bardzo szybko wymaganą temperaturę oraz stabilne ogrzewanie ścian beczek.

Ogrzewacze do beczek z certyfikatem ATEX służą do ogrzewania ścian beczki które oddają ciepło do zawartości. Mogą być wykorzystane do zabezpieczenie beczki przed niską temperaturą lub do ogrzewania zawartość aby zmieniła stan skupienia z stałego w ciekły (żywica, oleje). 

Najważniejsze funkcje płaszczy grzewczych do beczek z ATEX:
• Zewnętrzne tkaniny są wykonane z ognioodpornego materiału z włókien aramidowych uszczelnionych silikonem, tkanina w kolorze szarym.
• Dwa elastyczne napinacze o długości 15cm aby przytwierdzić matę do powierzchni która ma być ogrzana, kolor pomarańczowy, tkanina poliester,
• Zapięcie na rzepy, możliwość zmiany średnicy do 8 cm.
• Podwójna izolacja ognioodporna z filcu i refleksyjnej stronie z aluminium.
• Bardzo elastyczna siatka uziemiająca.
• Elektryczne części umieszczone są w tkaninie z włókien aramidowych uszczelnionych silikonem RTV i połączone z rezystorem z włókna węglowego.
• Temperatury na powierzchni pojemnika (60°C) utrzymywana jest za pomocą termostatu powierzchniowego
• Termostat bezpieczeństwa ustawiony na 75°C
• Kabel zasilający o długości 3 m z wtyczką przemysłową 2P + T 16A (IP44) z osłoną ognioodporną oraz „płynnym startem”.

Numer katalogowy

Średnica (cm)

Wysokość (cm)

Moc (W)

Temperatura
maksymalna

Kontrola temperatury

TI_F.A.TA0

28/35

42

440W

60°C

Temp. stała 60°C

TI_F.B.TA0

35/43

42

660W

60°C

Temp. stała 60°C

TI_F.C.TA0

48/56

42

880W

60°C

Temp. stała 60°C

TI_F.200.TA0

54/62

80

1100W

60°C

Temp. stała 60°C

TI_F.200A.TA0

54/62

80

1100W

90°C

Termostat zewnętrzny 0-80°C

DANE TECHNICZNE PŁASZCZA GRZEWCZEGO DO BECZEK Z ATEX:
• Zasilanie: 230 VAC.
• Moc: 440W, 660W, 880W, 1100W.
• Wymiary: średnica od 28 – 62 cm, wysokość 80 cm
• Nastawa termostatu ustawiona fabrycznie na 60°C (temperatura maty grzewczej) lub termostat zewnętrzny w zakresie 0-80°C.
• Wyłącznik termiczny przy 75°C lub 90°C.
• Wewnętrzna metalowa siatka uziemiająca.
• Wewnętrzna i zewnętrzna warstwa maty wykonana jest z tkanin aramidowych uszczelnianych silikonem.
• Element grzewczy - rezystor z włókna węglowego.
• Posiada warstwę izolacji termicznej.
• Zapięcie na rzep.
• Kabel zasilający o długości 3 m z wtyczką przemysłową 2P + T 16A (IP44).
• Torba nylonowa do łatwego przenoszenia.
• Odporny na wstrząsy.
• Certyfikacja: CE, ATEX II 3G.
• Gwarancja 12 miesięcy.