Maty grzewcze z włókna węglowego na podczerwień ogrzewanie podłogowe do zastosowania wewnętrznego: Nasz elektryczny system ogrzewania podłogowego na podczerwień z włókna węglowego ma grubość 4 mm. Opatentowana technologia, która używana jest w modułowych produktach oraz w niestandardowych robionych na zamówienie: można wybrać zarówno moc jak i kształt, maksymalna powierzchnia jednej modułu to 25 m2. Ogrzewanie przez promieniowanie podczerwienią ...
Czytaj więcej

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - Maty na podczerwień

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Kategoria: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - Maty na podczerwień

Maty grzewcze z włókna węglowego na podczerwień ogrzewanie podłogowe do zastosowania wewnętrznego:

Nasz elektryczny system ogrzewania podłogowego na podczerwień z włókna węglowego ma grubość 4 mm. Opatentowana technologia, która używana jest w modułowych produktach oraz w niestandardowych robionych na zamówienie: można wybrać zarówno moc jak i kształt, maksymalna powierzchnia jednej modułu to 25 m2.

Ogrzewanie przez promieniowanie podczerwienią

Ogrzewanie przez promieniowanie oznacza wymianę ciepła przy użyciu promieni podczerwonych jako nośnika. W naturze pomiędzy dwoma ciałami lub przedmiotami o różnej temperaturze następuje naturalna wymiana promieniowania, a przepływ ciepła ma tendencję przechodzenia z cieplejszego do chłodniejszego ciała. Promieniowanie podczerwone emitowane przez system elektrycznego ogrzewania podłogowego na podczerwień zmienia się w ciepło, gdy wejdzie w kontakt z obiektem, ścianą lub osobą. Promieniowanie podczerwone nie jest wchłaniane przez powietrze, tylko przez ciała stałe, które z kolei zamieniają je na ciepło. Ciepło jest wtedy przekazywane do pomieszczenia dzięki czemu możemy odczuwać optymalną temperaturę.

Zdrowe rozwiązanie

System elektrycznego ogrzewania podłogowego na podczerwień jest zdrowy - ponieważ nie powoduje ruchu powietrza a co za tym idzie unoszenia się kurzu - eliminuje różnice temperatur pomiędzy pokojami. Elektryczne ogrzewanie podłogowe podczerwienią matami grzewczymi zapewnia najlepszy komfort w poszanowaniu wymogów prawnych, które ograniczają maksymalną temperaturę powierzchni podłogi do 28°C. Ten system elektrycznego ogrzewania podłogowego na podczerwień- co potwierdzają badania i raport wydany przez IUAV University of Venice - oferuje dodatkowe plusy: Średnia temperatura promieniowania na poziomie 21°C pozwala utrzymać temperaturę powietrza nie niżej niż 20°C to oznacza niższą temperaturę zazwyczaj osiągalną przez tradycyjne systemy grzewcze. To z kolei pozwala ograniczyć różnicę pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną temperaturą, a zatem zmniejsza stratę cieplną. Testowany system ogrzewania na podczerwień gwarantuje także różnicę pomiędzy sufitem a podłogą na poziomie około 1.5° C: ta bardzo niska wartość pozwala zapobiegać lokalnym dyskomfortom związanych z dużymi różnicami temperatur pomiędzy głową a stopami.

Możliwości zastosowania

System ogrzewania jest idealny dla każdego typu budynku w tym domówm jednorodzinnych i wielorodzinnych, szkół, szpitali, sklepów, hoteli, salonów kosmetycznych nowych oraz po renowacji. System ogrzewania niskotemperaturowy jest w stanie sprostać większość zróżnicowanych wymogów. Ogrzewanie podłogowe dodatkowo uwalnia nas od uciążliwych grzejników na ścianach co daje nam więcej miejsca i przestrzeni na aranżację wnętrza.

Zapewniający komfort

Równomierny rozkład temperatury od podłogi do sufitu, jednorodna stała temperatura zagwarantowana w całym pomieszczeniu. Temperatura jest łatwo regulowana z każdego pokoju.

Cichy

System ogrzewania podłogowego na podczerwień jest podłączony bezpośrednio do instalacji elektrycznej, nie jest potrzebny kocioł lub inne urządzenia mechaniczne, które mogą zaburzyć spokój twojego domu.

Elastyczny

Każdy pokój może być łatwo zaopatrzony w niezależny termostat (bez rur, pomp i zaworów) w celu regulacji temperatury w oparciu o czas który spędzamy w danym pomieszczeniu.

Zdrowy

Dzięki promieniowaniu podczerwonemu, nie ma ruchu powietrza :
ponieważ ciało jest ogrzewane bezpośrednio i w ten sposób unika się unoszeniu się kurzu i roztoczy. Ogrzewanie to gwarantuje że różnica pomiędzy podłogą a sufitem nie będzie większa niż 1.5°C, co pozwala na uniknięcie dyskomfortu spowodowanego dużą różnicą temperatury.

Bezpieczny

Ponieważ jest to produkt do zabudowy nie ma niebezpieczeństwa bezpośredniego kontaktu z elementem wysokiego napięcia. Ogrzewanie to jest wykonane z materiału ogniotrwałego. Włókna węglowe nie wywołują żadnych dodatkowych elektromagnetycznych emisji, co jest około 47 razy niższe niż przewiduje prawo europejskie.

Niedrogi

Dzięki doskonałej dystrybucji ciepła, ogrzewanie podłogowe na podczerwień pozwala obniżyć temperaturę w pokoju o 1-2°C w porównaniu do wszystkich innych systemów grzewczych. 1°C mniej oznacza 7% zmniejszenie zużycia prądu.

Nie wymaga konserwacji

System nie wymaga konserwacji i żaden z jego elementów nie potrzebuje wymiany.

Gwarancja

Dzięki zastosowaniu włókna węglowego nasze systemy spełniają wysokie normy techniczne i mechaniczne tak bardzo że nasi klienci mogą korzystać z 10-letniej gwarancji od daty zakupu.

Co więcej, elektryczne ogrzewanie podłogowe matami grzewczymi na podczerwień jest:
• niezawodne i trwałe
• łatwe i szybkie w montażu
• ponownego użycia (jeśli jest zainstalowany pod podłogą pływającą)
• samogasnące i odporne na wilgoć (IP67)

Regulacja temperatury

System ogrzewania podłogowego na podczerwień nie wymaga podwójnej kontroli temperatury (czujnik podłogowy oraz termostat). Do kontroli temperatury wystarczy prosty termostat. W przypadku zastosowania w kilku pomieszczeniach radzimy zastosować Sterowania centralnego który umożliwia:
• Dostosowanie pracy do temperatury na zewnątrz
• Kontrola i zarządzanie centralne
• Możliwość ustawienia kilku zmian temperatury w ciągu dnia